| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Konečně máme Vojtíška

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 51 [Dalších 21 >>]
katka+synek2007
14.1.2014 15:08:15
Co to znamená, že počítá? Jak už jsem psala výše, pokud nastanou komplikace vyžadující okamžitý zásah za použití lékařské techniky, v domácím prostředí to není jak zvládnout a na převoz může být pozdě.
Šešule
14.1.2014 15:05:53
Když člověk čte po stopadesáté prvé příběh o tom, jak si dotyčná nechala provést kde co, pak ji na poslední chvíli zachraňovali a na závěr se otře o ty, co mají radši svoje pohodlí, než zdraví děcka, tak se člověku chce mlátit hlavou do zdi~d~
Jedna filosofická: Znám dost ženských, co rodily doma. Všechny rodily v pohodě, děcka zdravý. Že by štěstí? Statisticky významný štěstí? Zatímco naprostá většina mých známých byla v porodnici "zachraňovaná" na poslední chvíli, dítě z nich bylo vypuzovaný skákáním po břiše, kleštěma atd.. Ty, co to měly docela dobrý, si jen nemohly delší dobu pořádně sednout~d~
Všechno nebude tak, jak se nám obecně tvrdí~d~
katka+synek2007
14.1.2014 15:03:29
To jsou oficiální statistiky? (Nerejpu, fakt to nevím.)A není ten vzorek domácích porodů příliš malý pro srovnávání?
katka+synek2007
14.1.2014 14:58:33
ok, možná nějakým stereotypům podléhám, ale ono je to těžké jim nepodléhat při čtení diskusí na rodině~;) Už když jsem přečetla článek, tušila jsem, co v té diskusi asi bude. že by to moje podléhání stereotypům mělo opodstatnění?
Šešule
14.1.2014 14:58:06
S komlikacema se samozřejmě počítá.
Šešule
14.1.2014 14:56:35
Za určitých podmínek je nebezpečí srovnatelné, přičemž u PD se udává menší počet dorbných zranění, jako je porušení hráze, nebo zlomeniny u dítěte~d~
katka+synek2007
14.1.2014 14:56:02
Pro určitou skupinu je jen méně rizikový než pro zbylé rodičky. Nenadálé komplikace ale mohou nastat vždycky.
Šešule
14.1.2014 14:55:29
Taky mám biovzdělání~;) K doktorům mám neutrální vztah, jen je nepotřebuju u všeho~;)
A nepodléhám stereotypům o bláznivých zabejčených přirozenorodkách a nemocničních tupých ovcích na porážce na druhé straně~;)
katka+synek2007
14.1.2014 14:53:33
Tady nejde o absolutní bezpečí, ale o největší možné
katka+synek2007
14.1.2014 14:50:09
Je zajímavé, že některá módní témata vyvolávají bouřlivou diskuzi, kde většina diskutujících stojí na jedné straně bariéry. Jedním z nich jsou domácí porody, obzvlášť když článek napsala lékařka, protože proti lékařům taky máme úplně všechno, že. Podotýkám, že já nejsem ani lékařka, ani naivní nanynka, co všechno odkýve. Mám biologické vzdělání jiného směru a všechno si pečlivě zjištuji. Možná právě proto nechápu lékaře jako nepřítele, který na mě svévolně provádí jakési úkony, ale jako partnera, se kterým musím kvalitně komunikovat, aby spolupráce probíhala co nejlépe. Věřím, že maminka, která přijde k porodu zabejčená, že chce všechno přírodně, má přitom úplně zavřeníé uši i hlavu, tak potom bude nespokojená s průběhem porodu a věřte že ten lékař o tom nebude o nic líp.
Taky jsem chtěla pokud možno přirozený porod, zásahy tam nějaké nakonec byly, přesto jsem neměla pocit, že se mnou někdo manipuluje (tlačit jsem šla, kdzž jsem já chtěla tlačit a podobně).
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 51 [Dalších 21 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.