| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Věk českých prvorodiček se neustále zvyšuje, riskují vrozené vady, neplodnost i svůj život

[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 125 [Dalších 45 >>]
katka+synek2007
30.6.2014 22:02:27
Nejsem chlap, ale ani já jsem nebyla na rodinu do pětadvaceti zralá. Ne že bych si chtěla užívat, nebo tak něco, rozumově jsem rodinu chtěla, ale můj život ještě nebyl tak stabilizovaný a já jsem nebyla duševně zralá. První dítko jsem měla v 31, teď je mi 37 a čekám druhé. Musím říct, že bych neměnila. Zatímco moje vrstevnice, které začaly dřív řeší gymnázia a podobně, přičemž pomalu vstupují do krize středního věku pramenící z toho, že je děti nepotřebují, tak já se cítím mladá (a také tak vypadám) :-). Celkem totéž pozoruju u starších maminek ve svém okolí. Jinak, z biologického hlediska je samozřejmě pravda, co píše pan doktor, ale řídit běh života jen dle toho se fakt nedá.
Sandrine
  • 
30.6.2014 22:02:00
Souhlasím, naprostá většina žen odkládajících mateřství o těch rizicích ví. Navíc to trochu dělá dojem, že za rozhodnutí mít či nemít dítě odpovídá výhradně žena sama a závisí to a její vůli, jako když lékař někomu doporučí přestat kouřit či zhubnout.
Hana, tři děti
  • 
30.6.2014 21:52:08
Po maturitě a nástavbě jsem se vdala, šla do práce a dvě děti jsem měla po sobě, když mi bylo 23 a 24. Pak jsem měla ještě jedno - také plánované - v 37. Když bylo malému 5 let, tak jsem dálkově při práci vystudovala vysokou školu. Nemyslím, že jsem v životě o něco přišla. Sice jsme nikdy neměli dům ani auto, bydlíme celý život v panelákovém 3+1, ale když děti odrostly, tak jsme začali hodně cestovat, nedávno jsem to počítala, už jsme navštívili 50. zemi. Všechny děti mají VŠ, a jejich rodiny si navzájem hodně pomáhají. Už dávno jsem babičkou, pomalu půjdu do důchodu a kdybych měla něco v životě udělat jinak, tak snad jen že bych těch dětí měla ještě více.
30.6.2014 20:51:02
proč se vymlouvat na podmínky?

já měla děti pozdějc než těsně po škole, protože jsem prostě dřív NECHTĚLA.

Tečka.

Nevidím na tom nic špatnýho a tudíž necítím potřebu odvolávat se na "společenské tlaky" nebo podobné hovadiny.
30.6.2014 20:05:13
"Baví" mě, jak z článku vyplývá, že za odkládání rodičovství jsou odpovědné ženy, jako kdyby si mohly dítě pořídit samy ve chvíli, kdy jim to přijde vhodné. Jestliže je ale většina partnerů zhruba stejně stará, ukažte mi pětadvacetiletého kluka, který je ochotný založit rodinu...?
30.6.2014 19:22:19
článek má tak stejnou vypovídací hodnotu jako nedávno proběhlá diskuse - nijakou, kde jsou nějaké odkazy na statistiky nebo výzkumy, jak moc je nebezpečné rodit po třicátém nebo čtyřicátém roce života? Pan doktor nepsal nikdy žádnou práci, že neví, že hrnout někomu svoje dojmy a nemít to ničím podložené je povídání o ničem? Co jsme se dozvěděli, že vajíčka jsou v těle ženy již od nitroděložního vývoje, a že ženy po klimakteriu nemůže otěhotnět. Učivo sedmé nebo osmé třídy základní školy. Nedivím se kam kráčí česká gynekologicko porodnická veřejnost, když někdo zpachtí takovýto článek a nestydí se pod to podepsat. Srovnávám např. s knihou od německého autora Matkou po čtyřicítce. Článek je ostudný.
Zuzana
  • 
30.6.2014 19:21:45
Nejenom první. Já měla dítko ve 24 letech, pak jsem se rozvedla a dalšího vhodného partnera jsem potkala po xx letech, takže já jsem zůstala u jednho dítka, partner měl dvě a další jsme si už nepořídili, měli bychom problém ho uživit, kdybych šla na mateřskou a tím pádem přišla o práci.
Krajina v červnu
30.6.2014 19:08:46
Jo a ne každý je asi schopen studovat a starat se o dítě. Já se teda přiznám, že s miminem bych tu svou školu asi těžko dělala. I tu druhou jsem musela přerušit, protože podmínky pro nějakou systematickou práci prostě nemám.
Horama
30.6.2014 19:05:59
To je možné. Bohužel nemám představu o nějaké obvyklé úrovni hlídání, moje matka nehlídala první tři roky vůbec a tchýně zrovna tak. Takže jestli jsi měla tuhle úroveň hlídání, tak máš můj nekonečný obdiv. ~;)
Krajina v červnu
30.6.2014 18:52:46
Ráchel, mám to vlastně dost podobně, ve 24, 26, 31. A benjamínka ve 40.
[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 125 [Dalších 45 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.