| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Charitativní projekty

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5841  [Dalších 5811 >>]
byvala radka 154149
9.10.2023 13:35:47
Ja uz fakt nevim, jak jinak to rict
Proste si nemyslim, ze je treba jim davat vic a vic prikladu bezplatneho a bezpracneho davani
Kdyby slo jen o to gesto a jidlo, tak budiz, ale ono jde presne o ten pohled - "chudaci a my jim pomuzeme", jako uz tolikrat
babi_ 48341
9.10.2023 13:05:23
Kat, nechce se mi dokola psát, co už jsem vyjádřila v několika prvních příspěvcích této diskuze, tak jen k tomu gestu: to se obvykle dělá právě proto, aby bylo vidět.
Čumča. 160024
9.10.2023 12:58:37
byvalaradko, myslím, že ti nepřizpůsobiví z vyloučených lokalit nejsou cílovka této iniciativy~d~

takto akce měla oslovit ty druhé, kteří mají šanci se z vyloučené lokality dostat, nebo v ní dál být, ale nezakysnout vůči okolí

jasně, že se pár těch druhých s takovou akcí sveze a nabaští se, takhle je to ale vždycky, tomu nejde předejít, ne v rámci iniciativy náctiletých, kteří mají omezené možnosti...
byvala radka 154149
9.10.2023 12:15:47
Tve interpretace jsou zvlastni, nikomu jsem se nevysmivala
snaha s pizzou mi prijde kontraproduktivni a ano, jsem skepticka, co se tyce jakekoli snahy zaclenit Romy, protoze vim ze zkusenosti, jak je to tezke
Ostatne krome jineho jsme meli Roma v rodine, zil sporadane a kdyz ho hledali v Posta pro Tebe, nesel tam, sam prohlasil, ze s nimi nechce nic mit...

byvala radka 154149
9.10.2023 12:09:26
zase se pletes, nevnimam to jako ohrozeni, ale pro ne jako potvrzeni toho, ze dal budou dostavat zadarmo
K_at 121378
7.10.2023 13:55:24
Mickey, a proč bys ztrácel čas v kurníku? Nebo co jsi to psal....
Však si piš, co chceš. Já mohu reagovat také libovolně, nikoliv vstřícně, když mě - nás označíš za slepici/e.

Mmch se v této diskusi objevila řada zajímavých zkušeností, i názorů.
Půlka psa 24064
7.10.2023 7:00:15
"Fascinuje mě, že jakmile se začne psát o vyloučených lokalitách a nepřizpůsobivých občanech, hned se vyrojí latentní rasisti a začnou něco plácat o chudáčcích Romech. Přitom o nich nebyla řeč. Nepřizpůsobiví můžou mít jakýkoli odstín pleti."

Od úvodního příspěvku šlo o článek na romea.cz, což je "Vše o romech na jednom místě". A píše se tam, že akci pochválila i zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny, která říká, že "tato symbolická podpora romským dětem je pro ni nadějí". Takže o romech řeč byla, ačkoliv podle fotky tam teda ty pizzy jí i očividně neromské děti. Zjevně ji samozejmě nafasovali všechny dětí dané školy a ne jen mají romové, ale popsáno je to jak píšu. Nicméně souhlasím, že šťastnější by to bylo komunikovat jinak. I neromské děti to tam asi mají na houby a žijí, kde žijí.
Mr. Miçkey 124689
7.10.2023 3:34:08
A ty jses tady neco jako rozhodci, nebo co nacvicujes? Hodlam nadale psat a delat, co uznam za vhodny, at se ti to libi ci ne~2~
Čumča. 160024
6.10.2023 20:33:52
Tinúviel, ano, mediální obraz je vysloveně zatížený tím, co si jakýsi rádoby novinář přeje, abychom za tím viděli, manipuluje - ale když od toho odlédneš, ta akce sama o sobě je nevinná~d~
Tinúviel 153914
6.10.2023 15:49:35
Problém je, že skoro všetky titulky sú v štýle "študenti sa postavili proti nenávisti", a to vyvoláva dojem, že pizzeria zastavením rozvozu prejavila nenávisť.

To študentské vyhlásenie sa povedzme aspoň dá s prižmúrenými očami interpretovať tak, že reagujú nie na samotný krok pizzerie, ale na následný shitstorm.

Ale v tom článku na romea.cz je odsek, ktorý sa snaži naznačiť, že pizzeria si len našla zámienku, aby sa mohla zachovať rasisticky:
"Důvodem proč pizzerie ukončila rozvoz na sídliště Mojžíř byly dva údajné incidenty, kdy mělo být řidiči pizzerie vyhrožováno a jeho vůz měl být následně drobně poškozen."
(údajné... mělo být vyhrožováno... drobně (!) poškozen).

Fakt sa niekto diví, že mnohých ľudí toto rozčúli?
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5841  [Dalších 5811 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.