| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod doma

Porod doma - Deníček
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
 Názory 110 z 35081  [Dalších 35071 >>]
zuni 81393

Re: Teda taktem jste dvakrát nehýřily,

8.1.2009 8:09:09
~t~~t~ hups ~f~ jsem si ten nadpis pořádně nepřečetla. Ty mluvíš o taktu.

No ale jak říkám. Já pokud si dobře vzpomínám, tak v době toho "vtipného" příspěvku žádná řekněme silná slova nepadla. Takže bych řekla, že si "začala" ta "protistrana", a to také nijak vybíravě.
A myslím, že je OK napsat, že se mi na tom popisu porodu nic pohodového nezdá. Já osobně bych takové "přetahování" o dítě, nebo ono vyvolávání po deseti dnech (a jinak žádný jiný důvod) asi brala přímo hororově, nicméně přímo takto jsem se nevyjádřila.

Mně osobně se moc nechce zůstávat taktní, když "protistrana" používá výrazy a zřejmě pokusy o argumenty typu v tom "vtipném" příspěvku...~o~
zuni 81393

Re: Teda taktem jste dvakrát nehýřily,

8.1.2009 8:04:23
Samarlu, nebo to je taky o tom (konkrétně moje příspěvky), že nehodlám plýtvat časem a fakty na lidi, co se nezabývají ničím jiným než "Nojó, to je domarodka, a navíc vy z toho odnášení dětí naděláte" - takový tón příspěvku je pro mě znamením, že dotyčného vlastně nic moc nezajímá. Jen prudí. Tak proč se jím zabývat?
Tak asi tak. Jinak ten příspěvek, co jsem sem hodila, se objevil dost ze začátku diskuze, kde žádná fakta opravdu nepadla, ale nepadly ani nějaké argumenty nebo něco z druhé strany.... Nebylo na co reagovat - a doba, kdy jsem třeba já na to "nic" začala házet fakta, už mě opustila - z výše uvedených důvodů....
Ale jinak chápu tvou připomínku...
Raďulka 16249

Re: JAK – vrostlá placenta

7.1.2009 21:36:15
Jak je mi taky líto čím sis prošla, hlavně že jste to i dítko přežili, zase bude fajn, uvidíš ~;)
Tohle je fakt velký problém a často špatně řešitelný. Má bývalá kolegyně takhle o dělohu přišla při prvním porodu v 25 letech, kdy se jí narodil těžce geneticky postižený syn ~;(( Nedávno si adpotovali dvojčátka a jsou opět šťastní, ale stálo ji to mnoho probrečených nocí...
A z které té nemocnice tě to převáželi? Ještě by mě jako zdravotníka zajímalo, jak se krevní ztráta měřila.
Pestrenka 87579

Re: JAK – vrostlá placenta

7.1.2009 19:26:18
JAK, přesně jak píšou holky, PA by Tě z domu odlifrovala do porodky rovnou
a možn ještě dříve, neb by neproběhla spekulace o vyoperování dělohy...
takže v tomhle případě by PD nebyl rizikem o nic větším než v porodnici.

Samarlu 82737

Teda taktem jste dvakrát nehýřily,

7.1.2009 19:05:01
Suzann, sorry. Nobody is perfect. MarkétaP to ovšem napravila.
Jinak já bych tomu řekla možná pohodový porod v tom smyslu, že rodička se cítila dobře. Asi je to ten z těch lepších vyvolávaných, co já vím. Věcný dotaz dám pod článek.
Hororem bych to ovšem rozhodně nenazvala, nevím, nechci se nikoho dotknout, ale říkat tomu horor mi přijde rozmazlené.

S vrostlou placentou držím palce, ať se dobře vyhojí! Přebolí leccos. A když touto diskusí zrovna nepřelítne nějaká netaktní a netolerantní nota, tak místní dokážou docela utěšit a nasměrovat k informacím, které se mohou hodit.
Amazonka 4D 12917

Re: JAK – vrostlá placenta

7.1.2009 18:01:41
No,já si myslím,že poté,co by se začaly uvolňovat jen kusy placenty,tak by se frčelo směr špitál,tohle by PA doma nedoasitovala...

Nicméně vrostlá placenta je svinstvo,kamarádka jí měla taky,taky podobně hororový průběh...

Hlavně,že jste OK,přeji jen šťastné chvíle ~x~

zdravotnice porodnicodomorodka 87730

Re: JAK – vrostlá placenta

7.1.2009 17:58:47
Jak, je mi to moc líto, co jsi musela prožít, věřím, že všechno je někde dáno a všecchno má být nějaká zkušenost. Jsem ráda, že jsi Ty i miminko v pořádku.

Nicméně mne napdá, že stejně tak, jak Tě vezli z porodnice do druhé porodnice, tak tě mohli vézt z domu do porodnice. Nevidím v tom žádnou souvislost s domácím porodem.

Přeji další klidné těhotenství a hlavně dobrý, moc dobrý porod!
jak 39257

Re: JAK – vrostlá placenta

7.1.2009 17:45:50
tak porod byl super, tri hodiny. Po porodu se hodinu a pul cekalo na placentu , padaly jen kusy. Tak nasledovala prvni revize delohy, kyretaz. To bylo ve 4 rano, od te doby jsem silne krvacela. do 10 dopoledne jsem ztratila 2 litry krve, nemocnice nemohla AB+ sehnat. Sehnali v poledne, aplikovali, kazde sahnuti na bricho byla dalsi ztrata krve. Nasledoval prevoz k Apolinari do Prahy, v sanitce ztrata dalsiho litru krve. U Apolinare druha revize delohy, manzelovi rekli, ze to treba ani nepreziju, ze v porodnici cekali moc dlouho. Po druhe revizi par dni na Jipce, denne transfuze krev a plazma, po tydnu dalsi revize delohy, odsati volne tekutiny = asi 450 ml. krve. Ted se ceka na konec sestinedeli.
V te porodnici, kde jsem rodila, nez me prevzeli, vahali , zda me prevezt ci rovnou vzit delohu. je mi 33. a tehotenstvi bylo pohoda, prvni porod taky. Ja jsem ted zpetne z toho vseho tak vyklepana.
Pestrenka 87579

PRO JAK – vrostlá placenta

7.1.2009 17:36:02
JAK: tady nějaké odkazy >

http://www.sosporodnice.cz/poradny.asp?rubrika=4&idp=13&id=21699

a tady ještě jeden, bylo by dobré znát a uvědomit si případné předchozí souvislosti, neb 3 ženy ze 100 000 je docela zlomek

http://www.medical-tribune.cz/archiv/gpp/214/5692
Pestrenka 87579

Re: JAK – vrostlá placenta

7.1.2009 17:18:09
...nedaří se mi dokončit přízpěvky, omlouvám se ...Ještě JAK:
také je mi líto a přeji Timnoho duševních i fyzických sil. Brzké zotavení z operace.
:-( ... pokdu ti to nebude činit potíže, někdy třeba v budoucnu, myslím, že budem rádi, když popíšeš průběh porodu stručně...

ještě jednou mnoho sil a přidávám se k vendy, raduj se z miminka.
 Názory 110 z 35081  [Dalších 35071 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.
Zdejší témata

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.