| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Věřící maminky

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
 Názory 110 z 33485  [Dalších 33475 >>]
IlonaK2+Verunka+Ondrášek 13705

Re: Klub nejen věřících maminek

7.10.2008 22:21:31

No to je jasný. Vůbec jsem nemyslela, že by se to mohlo tisknout na prodej.

Ale malovat neumím. :-(
Ráchel, 3 děti
  • 

Re: Klub nejen věřících maminek

7.10.2008 13:50:41
No to víš, vzala jsem si nakladatele, tak co mu zbejvá, než mi to vydávat :-)
S těma obrázkama - problém je v tom, že abychom to mohli kdyžtak použít dál, tak potřebuju, aby to byly originály :-( U nás ve sboru si k tomu holky taky různě postahovaly a dodělaly pracovní listy, jsou suprový, ale je s tím ten samý problém. Prostě potřebuju, aby někdo sedl a nakreslil to...
IlonaK2+Verunka+Ondrášek 13705

Re: Klub nejen věřících maminek

6.10.2008 18:48:11

Ráchel, tak to jsi úžasná. Máme doma omalovánky, učebnice, super!!!!! Na stránkách jsem si stáhla i balík her a hodně ho používáme.

Kdybys chtěla, můžu ti poslat na ukázku kartičky, co dětem tisknu. Akorát se mi špatně exportují do PDF, ale tisknu to rovnou z nějakého free softwaru na ingoustovou tiskárnu na čtvrtky. :-)

Ano, na ovečky si hrát budeme. :-)

Tak jsem ráda, že jsem tě alespoň na internetu mohla potkat! :-)
Ráchel, 3 děti
  • 

Re: Klub nejen věřících maminek

5.10.2008 10:06:13
Ovečky jsou dle mé zkušenosti moooc vděčné téma. Když se učí o ztracené ovci, nejlepší je nechat děti to zahrát a postupně je nechat, aby se všechny, které chtějí (což jsou ve výsledku úplně všechny :-) ), vystřídali v roli ovečky (nebo pastýře). Stejný příběh tak odehají třebas desetkrát, dle počtu dětí, a kupodivu je to i po desáté baví...
Mimiškolka je taky dobrá, na tu jsem zapomněla.
Jinak ano, jsem autorka. Mrzí mě, že se zatím nepodařilo docílit, aby byly k lekcím taky obrázky, snad se do budoucna povede.
IlonaK2+Verunka+Ondrášek 13705

Re: Klub nejen věřících maminek

4.10.2008 20:24:23
http://www.samuelcz.com/shop/_13047.htm
IlonaK2+Verunka+Ondrášek 13705

Re: Klub nejen věřících maminek

4.10.2008 20:23:14

Ráchel, ty jsi ta autorka? Ráchel B.? Mám tyhle materiály na stole, učím podle nich a je to dobrý. Dělám k tomu dětem do fotoalba takové kartičky s úkolama. Jen přemýšlím, jak zajímavě učit o ovečkách (téma na říjen), přijde mi to lehce teoretické. Ale už jsem to asi vymyslela. My si na ty ovečky a pastýře zahrajeme. :-)

Jinak ještě pro menší je fajn CD Mimiškolka. To taky prodáváte, ne?
Ráchel, 3 děti
  • 

Re: Klub nejen věřících maminek

3.10.2008 16:21:49
Tak já tady teda udělám reklamu, snad mě nikdo neukamenuje :-)

Na našich stránkách www.samuelcz.com najdeš např. učební plány:
http://www.samuelcz.com/shop/_11019.htm
http://www.samuelcz.com/shop/_11035.htm

Taky můžu jako zdroj nápadů doporučit knížku "Pojď si se mnou hrát":
http://www.samuelcz.com/shop/_15057.htm#15057

Zkus na to mrknout, třeba tě to inspiruje ;-)
Ať se ti to hezky daří!

Modřinka 37246

Re: Klub nejen věřících maminek

2.10.2008 16:35:34
Moc děkuju za reakce. Spíše to vidím na zaměření směrem k dětem, věkově tam jsou od mého nejmladšího (tj. 3 měsíce :-)) až do čtyř let. Směrem k maminkám teď budeme mít třeba přednáško-diskusi "jak vychovávat děti k víře". Myslím, že maminky které tam chodí a nejsou úplně "aktivně věřící" by proti biblickým příběhům a podobným tématům nic nenamítaly. Plně souhlasím s tím, že drbárna je fajn, když není provozována jako jediná nouzová náplň. Zatím jsem tak brainstormingem vymyslela: písničky (pokud máte konkrétní vyzkoušené, budu moc ráda), tvůrčí činnost- třeba výroba maňásků na biblické příběhy, adventní ovečky z rouna, jednou za čas beseda na duchovní téma, duchovní obnova pro maminky- to si teda v praxi neumím moc představit, cvičeníčko, drakiáda. No hodně postrádám jakési propojení s realitou, protože jsem nic takového nikde nezažila a nemám tedy odkud opisovat :-) Tak moc děkuju za pomoc, nechce se mi jen kritizovat, že je to nuda, tak se pokusím něčím přispět.
IlonaK2+Verunka+Ondrášek 13705

Re: Klub nejen věřících maminek

28.9.2008 7:46:24

Modřinko, pokud byste se chtěli mít program pro děti, mohla bych ti asi trošku poradit. Já se věnuju ve svém sboru dětem právě tohoto věku. Nejprve jsem učila asi 3 roky dětem od 1,5 roku do 3,5 roku a teď jsem začala učit děti od 3,5-4,5 let. Zajímalo by mě, jestli by nevěřícím maminkám třeba nevadilo, kdyby jste s dětmi probírali hravě a akčně biblické příbehy. Nebo jestli by chtěli nějaké aktivity, které nejsou postaveny na biblickém základě.

Tak až to upřesníš, mě a Rachel, tak ještě zkusím písnout. :-)
Ráchel, 3 děti
  • 

Re: Klub nejen věřících maminek

27.9.2008 18:58:32
že sem tak lezu... jsou dvě možnosti - buď se zaměřit na maminky a mít program pro ně (zatímco někdo se věnuje dětem třeba ve vedlejší msítnosti), nebo dělat společně program zaměřený na děti. Co by ti víc sedělo? Taky to jde střídat a jednou za měsíc nechat třeba i tu drbárnu - ale líp se drbe, když už je něco společně prožito...
 Názory 110 z 33485  [Dalších 33475 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.