| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Výňatek z připrav.článku o AE:

Ještě se zmíníme o nových trendech ve výzkumu léků na AE - místní imunomodulancia, a to v krému a masti. Potlačují odchylné imunitní reakce v kůži. Jsou to látky izolované z různých hub – např. Tacrolimus - izolován z v Japonsku z houby rodu Streptomyces (imunosupresivní účinek). Existuje již masťová varianta s názvem Protopic. Dále Pimecrolimus - z něj je k dispozici Elidel, který byl vytvořen pro léčbu zánětlivých kožních chorob. A dále Sirolimus- jde o makrolid izolovaný z houby Streptomyces hygroscopicus, který na buněčné úrovni působí podobně jako tarcolimus. Co se týče těchto nových trendů, v poslední době se hodně diskutovalo o bezpečnosti aplikace těmito lokálními léky atopického ekzému. Výsledkem vášnivých diskuzí je názor, že léčebný přínos těchto přípravků v léčbě AE převažuje nad riziky – avšak pouze za těch podmínek, že budou používána s největší opatrností, tak, aby potenciální rizika byla co nejvíce omezena. Lokální imunomodulační prostředky nechť proto zůstanou v rukou dermatologů, kteří je předepíší uvážlivě vybraným pacientům s plným porozuměním jejich mechanismu účinku. Při správném používání představují mimořádný pokrok v moderní léčbě AE.

Toto správné užívání ovšem nemá nic společného s dlouhodobým (lépe řečeno trvalým) každodenním mazáním např.Elidelu kdykoli, kdy nás napadne,a dokonce kamkoli, kam nás napadne, jak jsem to na vlastní oči viděla u mnoha maminek aplikujících svým dětem tímto způsobem uvedený typ lokálního léku. Zatímco slovo kortikoidy většině maminek nažene hrůzu, slovo Elidel jim zřejmě připadá jako synonymum lehké, jemné a za každých okolností neškodné mastičky pro každodenní užívání (!!!). Takže stejně jako u kortikoidů dodržujeme i v případě lokálních imunomodulancií (Elidel, atd.) jisté zásady, protože pouze tak nám tyto léky přinesou kýžený užitek - používají se krátkodobě, jen co nejkratší dobu během vzplanutí onemocnění a intermitentně, tj.přerušovaně = nikoli trvale! při dlouhodobé léčbě, aby se zabránilo vzplanutí onemocnění, aplikuje se max. 2 x denně pouze na oblasti postižené kožním nemocněním. Jakmile známky kožního onemocnění odezní, přerušujeme léčbu; více k tomu dodá dermatolog, bez něhož ostatně nelze uvedené přípravky získat .

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.