| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku "Mami, poslouchej mě" aneb boj o dort

No, taky si procházím procesem odpoutávání. Ale pozor, děvčata, která kritizujete autorku, že "soupeří" s maminkou. Ono když člověk to sebevědomí nemá (takový typ maminek prostě dítěti nedá šanci získat sebevědomí), tak to sebevědomí musí NĚKDE získat. Někdo má to štěstí, že je fakt dobrej profík ve svym oboru, a nemusí teda svoje sebevědomí tolik řešit v soukromém životě. Jenže kolik skutečně nadaných lidí s nadprůměrnými schopnostmi je? Neboli když na sobě musím, lépe řečeno, chci zapracovat, musím jít NĚKUDY, musím nejdřív sama sobě dokázat, že jsem dobrá - a pak teprve získám to sebevědomí. Jo, dnes spousta mladých lidí podobné zkušenosti dělá právě přes profesi - velmi brzy si dokáží vydělat na vlastní byt, zařídí si ho a hospodaří; nebo rovnou jedou studovat (nebo brigádničit) do zahraničí. Ale někdo není tak dobrý, aby si buď tak rychle tolik vydělal, anebo dokonce se prosadil v zahraničí. V průměrné profesi je průměrný, žádnou závažnou nemoc nemusel překonat, koníčky má taky průměrné a nevyniká v nich... Takže pak "zbývá" už jen jediná oblast - rodina, vztahy. Vaření, péče o domácnost, výchova dětí atd. Takže zakladatelka může vyrůst právě až když překoná nedůvěru ve své schopnosti.
Ale aby člověk mohl růst, nestačí samozřejmě si "jen" dokázat, že jsem dobrý, musí postoupit i k tomu, že odpouští a udržuje si nadhled nad "muškami".

PS taky léta vyhazujeme přebytky, o které nestojíme, ale dostaneme je, i když říkám ne. Už jsem se přes to přenesla.
Jenže bohužel život není jen o dortech a nespotřebovatelném množství ovoce nebo zeleniny ~n~. Čímž chci říct, že shodou okolností já ještě vztah s mámou vyřízený nemám, pořád jsem ta "malá holka", protože to, co jsem dokázala, sice je dobrá práce, ale dlouhé roky většina lidí zcela zpochybňovala mou intuici, má podezření, mé snahy. Ano, spoustu věcí jsem dokázala prosadit, ale přesto... mít roky pocit, že to vlastně celé dělám špatně :-©~n~... A bohužel se ještě přidaly komplikace. Takže mě to srazilo na kolena, sebevědomí skoro na nule ~n~. Dospět a mít pocit, že jsem velká holka bohužel stále ještě nemůžu ~n~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.