V sociální sféře lze pracovat jako sociální pracovník pouze s vysokou školou nebo vyšší odbornou (podle zákona), pak se tam dá pracovat jako pracovník v sociálních službách bez vzdělání pouze s jakýmsi kurzem, ale to je práce typu sezení na vrátnici, koupání seniorů a tak. Prostě kde nepotřebuješ kvalifikaci. Práce se dá najít i s bc. (já jsem ji našla), protože vystudovaných soc. pracovníků ještě tolik není, zákon platí teprve 2 roky, na druhou stranu díky oborům jako je sociální pedagogika (které jsou podle zákona dostačující) přibývá raketovým tempem spousta dalších lidí s vš (byť je to jenom hromadná produkce rychlokvašek), takže těžko říct, jestli za pár let bude bc. stačit. Klíčové asi je získat co nejdřív nějakou praxi.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.