| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Angličtina na základce? Z mých zkušeností k ničemu

Musím říct, že sama v tom mám trochu chaos.
AJ v mateřských školách, centrech, 1-2 třída základek - najednou hrozná poptávka.
Udělala jsem si před 2 roky také kurz WattsEnglish abych rozšířila svoje možnosti výuky AJ i na menší děti. Metoda to byla docela pro mě přijatelná, vím že malé děti mají skvělou zvukovou paměť, takže si snadno zapamatují zvuk těch slov, intonaci, celkovou melodii té řeči, a i když si třeba neodnesou "vědomosti" jako takové (nebo odnesou ale z důvodu pauzy mezi výukou v MŠ a pak od 3. třídy je třeba zapomenou), určitě jim v hlavě zůstane ten cit pro jazyk, ta schopnost nebát se něco říct jinak a nestydět se "sradnovní" výslovnosti některých hlásek, což je pak problém u předpuberťáků a pubošů.
ALE - protože hrozně záleží na tom jak je tahleta fonetická část AJ kvalitní, tak efekt není vůbec zaručený. A navíc - musím říct že ta finanční stránka mě děsí. Platit řekněme od 4 do 9ti let AJ dítěti, které se dejme tomu během této doby opravdu něco "naučí" stojí opravdu dost. A pak přijde do třetí třídy, kde se začíná znovu od začátku, pomalu, ne třeba úplně dobře takže dost dětí to otráví... to jako vyhodím to kurzovné za 5 let do kanálu tímhle způsobem? (upozorňuju že v každém městě nejsou jazykové zš, opravdu ne)....

Takže i když to učit můžu, přesvědčená o tom nejsem. Já jsem vyrostla v době kdy angličtina se učila velmi málo, spíš jen z dobré vůle některé učitelky která to dělala zadarmo ve svém volném čase. Takže se ji šel učit jen ten, kdo opravdu chtěl (u nás to šlo od 5. třídy, ze 4 tříd v ročníku nás chodilo 12), a na výsledcích to bylo naprosto evidentní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.