| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Černé puntíky frčí i v dnešní "moderní" škole

Učím na plný uvazek na 1. stupni. Letos 4. ročník + 2 hodiny v jiném ročníku. Úvazek 23 hodin týdně, myslí se přímé pedagogické činnosti. V praxi to znamená že v PO až ST mám 5 hodin, ČT a Pa 4 hodiny. Ale samozřejmě se to liší každý rok dle rozvrhu a ročníku, který zrovna máte.
Odučím ( + dozory na chodbách),pak mám 2x týdně dozor ve školní jídelně s odvodem družinových dětí do ŠD. K tomu přidám 4 tzv. pohotovosti, tedy hodiny, kdy musíte být ve škole a kdy neučíte...kdyby náhodou někdo "vypadl". K tomu vedu 3 kroužky v odpoledních hodinách. Suma sumárum....v pondělí chodím domů v 17.00, v úterý se vracím "domů" pro vlastní děti a vezu je zpět, kde je mám na kroužku. Domů se vracíme okolo 17.00. Ve středu je to volnější, doma stíhám být i do 15.30 (naší MŠ zavírají v 15.45, takže mi ani nic jiného nezbývá). Čtvrtek je fajn, mám jen 4 hodiny, takže zvládám oběhat úřady, lékaře, kadeřníky atd, než zase budu muset být do 15.45 pro vlastní děti. V pátek jezdím často na fakultu, kde se ještě dále vzdělávám. Často i v sobotu. Příprava na další den mi zabere různě zhruba od 30 minut i do 1,5 hodiny. Záleží na tom, zda už mám pomůcky z minula, co se Vám sejde ve třídě za děti atd....opravy sešitů zvládám různě..při SP dětí (to moc nejde, protože samostatnost je dnešním dětem docela cizí), odpoledne ve škole, doma po večerech. O víkendu připravuji plán na další týden, připravuji webové stránky a vkládám zajímavosti a fotky z týdne uplynulého. Nestěžuji si, práce mne stále baví...i za ty peníze. Přivydělávat si jinak už opravdu nestíhám. A to nepočítám různé finanční transakce - vybírání peněz a placení, příprava vycházek a výletů, ŠvP, vypisování tuny nesmyslných papírů, které po nás ministerstvo požaduje. Sekretářku k ruce bychom potřebovali. ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.