| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milá Frederico,

naprosto souhlasím, že čím dříve s angličtinou dítko začne, tím lépe. My jsme také nečekali. S jazykem se děti začaly seznamovat již ve třech letech a dříve. Pokud se promešká doba do sedmi let, pak se opravdu mnohem hůře učí v jazyce myslet a těžko se dohání výslovnost.
My jsme, jak jsem již psal, měli studentku, která na naše děti mluvila anglicky, když si s nimi hrála. Manželka jim některé pohádky, když je chtěly vidět znovu a znovu, pouštěla anglicky. A vždycky měla v autě připravené CD s dětskými angl. songy.
Nicméně teprve, když odjely do ciziny, došlo jim, proč tento jazyk potřebují. Jak myslíte, že mluví děti v anglické školce? Převážnou dobu česky - mezi sebou. Zkuste někdy poslouchat na hřišti, kde se nějaká taková anglická třídička nachází. Ty děti většinou poslouchají svoji učitlku a občas něco řeknou. Většina komunikace však probíhá mezi kamarády - a rozhodně česky. Pokud tedy zrovna nemají to štěstí a ve třídě se neobjeví kamarád s angličtinou jako rodným jazykem a nestanou se jejich nejlepším přítelem. To pak skutečně může být velmi přínosné.

Jenže v UK, kde žijí v anglické rodině, chodí do anglické školy se spoustu spolužáků, kteří neumí žbleptnout česky a jedidná možnost, jak se dorozumět je začít mluvit anglicky - to je pak jiná motivace. A jsem přesvědčen, že toho namluví v angličtině víc, než za celý rok v anglické školičce.

O tom jak píšete, že se najdou rodiče dětí, kteří horko těžko dávají peníze dohromady, aby umožnili svým dětem to nejlepší vzdělání, musím dodat, že i oni, pokud tu částku dohromady dají i za cenu nějakých obětí /nejedou na drahou dovolenou apod/, nejsou lidmi s "normálními příjmy". Pokud Vás školka stojí 15000 měsíčně /a to jsem spíše při zdi/, pak věřte, že pro některé rodiny je to částka rodinného rozpočtu na měsíc. V anglické školce nepotkáte dítko z klasických rodin ani žádného malého Roma, či dítě s nějakou vadou. Neuvidíte tam děti, které dědí oblečení po svých starších sourozencích a bratrancích ani dítko, jehož tatínek je instalatér a maminka prodavačka.

Jinak nejsem toho názoru, že by museli být učitelé angličtiny vždy rodilí mluvčí. Nevidím k tomu jediný důvod.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.