| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jane, dovolte mi, abych reagovala na veše příspěvky do diskuse o AJ školách a školkách. Sama mám dceru v Babybee školce a nyní vybírám další školu pro ni. Do aj školky jsem ji dávala z jiných důvodů, než aby se naučila jazyk, i když její krásná výslovnost a plynná znalost jazyku je také dobrá. Ale o co mi šlo především, je krásný přístup k dětem, který si člověk zaplatí, s tím jsem srovnaná. Sama pracuji jako dětský klinický psycholog a mám 15letou bohatou zkušenost s různými průšvihy v předškolních i školních zařízeních, které děti i dlouhodoběji poškodily a vzaly jim chuť poznávat a někdy i radost z vrstevnické komunikace. To byl můj hlavní důvod, proč jsem dceru nedala ve 3 letech mezi 25 dalších dětiček, kde by se chudák ztratila a musela přizpůsobit režimu, kde není prostor na individuální přístup, i když učitelky nejsou lidsky horší, jen nemají prostor. Sama to vím od ředitelky té státní školky, kam malá měla původně chodit. Nemají čas, stačí jedno problémové dítě a je hukot kolem něj, občas mi tato státní školka takové děti posílá do ordinace, často s tím, že na další děti pak prostor nemají....Jsem ráda, že Babybee školka vždy usilovala o prostor pro každé jednotlivé dítě a někdy to bylo i právě problémové ADHD dítě, oni díky 12 dětem a 2 učitelům ve třídě vždy takto děti zintegrovaly, ty tam chodí rády a má dcera je šťastná, v životě nebyla nemocná. Dcera není ani trochu ambiciozní, jediné úsilí, které v životě vynakládá, je to, aby se co nejvíce nasmála a pobavila, sama bych ji nedokázala naučit ani počítat, ani anglicky, jakékoli nácviky dovedností se mnou odmítá, přesto v Babybee ji spontánně tomuto všemu naučili tak, že když jsem jí nedávno dávala různé testy znalostí a IQ (profesionální zvědavost), ve spoustě excelovala. já i manžel jsme osoby, co neustále studují v rámci dalšího sebevzdělávání, dcera v sobě ambice nemá, v případě, že by ji učitelka v prvních třídách odradila, nikdy nebude tou, která i přesto pojede dál a bude usilovat...přesto jí dokáží oslovit ve školce tak, že se vše s nimi učí poznávat ráda..... K další vaší velmi pochopitelné obavě, že dítě pozná jiný svět, než je ten venku.... přestože sama pracuji často s velmi defavorizovanými klienty, s matkami po rozvodu, s lidmi málo majetnými, jichž si vážím a stejně tak jejich dětí, jsem ráda, že si mohu školku zaplatit. Dcera nikdy doufám neprojeví manýry jako "já jsem něco víc", protože k tomu není u nás doma vedena. Koncept naší výchovy směřuje k tomu, vážit si lidskosti kolem sebe a osobně se stýkáme s lidmi od zedníků po bysnysmany a dcera kamarádí i s dcerou Roma i s chlapcem bohatého právníka. V MŠ a dál i v soukr. škole samozřejmě potká jen děti, jejichž rodiče jim podobně jako my školu zaplatí...ale i to jsou lidé, kteří za svým výdělkem nějak došli,z mých přátel jsou to lidé z běžného zázemí, kteří prostě díky určitým okolnostem vydělávají více peněz, než je normál, manžel jako zvěrolékař např. pracuje i o některých víkendech, a dcera slýchá, že musíme vydělat na školku. Sama si zadek vozím v oktávce a jsem s ní max. spokojená. Ještě jednu poznámku: Mám klienty na cash platbu a klienty na platbu od zdravotních pojišťoven. Obou si stejně vážím a věnuji se jim stejně. Naopak to tak často nebývá, ti, co si hodiny platí, nikdy neudělají to, že by bez omluvy nepřišli,museli by ji zaplatit, péče si váží a chtějí z mé strany maximum. Lidé si zvykli často nevážit si toho, co je zdarma. Přeji hezký den

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.