| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milá Dášo,
moje miminko je už dnes velký kluk, ale než se narodil, nakoupila jsem dle doporučení moudrých knih nějaké olejíčky, mýdla, zásyp, a kdoví co ještě. Pak jsem se na své miminko po narození zadívala, zamyslela se hlavou a rozhodla se, že jej budu umývat jen vodou. Vystačila jsem zcela bez dětské kosmetiky a to nejen v miminěcím věku, ale až do dneška. Souhlasím s ostatními maminkami, které se Ti dosud ozvaly, že je absurdní vysušovat mýdlem či pěnou dítěti kůži a pak jej něčím mazat, abych to zase napravila. Jako skoro u všeho platí i tady, že méně je někdy více.
Mimochodem - ještě jsem neslyšela o čerstvém miminku, které by při koupání neplakalo, ale tak kolem sedmého týdne, jako když utne, a jsou z nich vodníci, kteří z vaničky nechtějí.
Nevím, kdo vymyslel, že děti se mají koupat ve vodě teplé 37 stupňů - ta je z hlediska miminka vařicí. Vždy jsem napouštěla méně teplou (34 - 35).Nejjednodušší způsob, jak si odzkoušet,že miminko nestrčíte do moc horké vody, je ponořit do ní ruku ohnutou v lokti - kůže na vnitřní části paže nad loktem je i u dospělého pěkně citlivá n teplo. Teploměry (ty jednoduché do koupele, nemluvím o lékařských)totiž nejsou moc kvalitní a bývají často nepřesně zkalibrované - mám možnost si to odzkoušet s kvalitními laboratorními, tak věřte, že vím o čem mluvím. A i malý rozdíl směrem do "horka" je pro miminko notně nepříjemný.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.