| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

pokud nejdu s křížkem po funuse, tak mne napadlo papier-mache. Našeho předškoláka to baví hodně (dělali jsme ozdoby na stromeček, na velikonoce obr dinosauří kraslici) a já se taky vyřádím (nejsem teda senior, ač se tak někdy cítím). Příjde mi to jednoduché a výsledek většinou stojí za to.

Pak mě ještě napadly různé techniky zdobení papíru, kteý se dá dál využít třeba na přáníčka, balící papír, dárkové tašky.... U nás největší úspěch mramorování pomocí pěny na holení, zdobení pomocí koulení kuliček a teď v teple "prasení" ve stylu Jacksona Pollocka (stříkání barev štětcem).

A takové universální jsou koláže - s postiženou dcerou jsem dělala koláže na barvy a tvary (aby se je lépe naučila), syn předškolák si dělal koláž ABECEDU - na papír z vytrhávaného barevného papíru nalepil písmenko a k němu namaloval jednoduchý obrázek (A - auto, B - balonek) nebo jdou dolepit obrázky věcí začínající na dané písmeno (z časopisů, vytištěné s PC najité na Googlu). Pak jsme z toho udělali knížku. Nebo při skupině lidí by každý udělal jedno písmenko a šla by z toho udělat zeď.
A velký úspěch měla koláž, kdy jsme na karton nalepili různé drobné předměty nalezené doma (kancelářské sponky, dílky z neúplného puzzle, odstřižky vlnité lepenky, knoflíky, těstoviny, gumičky...) a po zaschnutí se to celé přemalovalo akrylovou barvou. Vznikl z toho krásný plastický obrázek - a musím říct, že synův (v té době 5 let) se mi líbil víc než můj vlastní a dotěď nám visí v kuchyni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.