| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem onou vykutálenou švagrovou, co nechce jezdit vybírat brambory.
Jak já jsem ŠŤASTNÁ JAK BLECHA, že manželův strýček už konečně došel do penze a přestal pěstovat brambory pro celou širokou rodinu.
Tahle vesnická část rodiny si to nikdy neuvědomila a můj muž je tím nechtěl provokovat, ale pokud manžel jde v sobotu do práce a maká tam celý den (stejně času jako na bramborách), tak z toho má ve výplatě víc peněz než kolik stojí ty 2-3 pytle brambor, co nám pak strýček-zemědělec za vybírání dal a co nám vystačily na celou zimu. O tom, že jsem tam zabila celou sobotu i já už ani nemluvím. Čistě ekonomicky je pro nás tohle vybírání brambor záležitost zcela ztrátová, přesto tam manžel dlouhé roky jak blb jezdil vybírat brambory čistě z dobrého srdce - aby pomohl rodině. Já už se ke konci šprajcla a nejezdila (a bezpochyby mě pomlouvali stejně ostře jako autorka svou švagrovku).
Dneska máme konečně svatej klid, od cizího sedláka jsme loni na podzim brambory koupili, uskladnili a měli pokoj.
Předchozí dlouhé roky jsme se museli časově podřizovat příbuzenstvu, zabít víkend vstáváním v sobotu v 5, abychom byli včas ve vsi, tam pak střídavě makali a čekali až se dopijou kafíčka a dohulí cigaretky, domů se dokodrcali večer, druhý den byli unavení a dávali se dohromady, takže reálně zabité oba dny víkendu... a celý rok museli poslouchat, jak máme být nekonečně vděční, že máme zadarmo brambory. Odmítnout ty brambory, že si je radši jinde koupíme, si manžel nikdy netroufl - asi by nás příbuzenstvo zaživa sežralo jak jsme líní a nevděční.
Díky bohu, že už to blbé vybírání brambor nemusím řešit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.