| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A navíc - třeba na mě navalilo dětství hodně traumat - nic dramatickýho, žádný znásilnění, týrání, rozvod rodičů apod.
Ale staly se prostě věci, které ve mně zůstaly. A pak v dospělosti jsem je potřebovala zpětně pochopit, zpracovat a těch traumat se zbavit. Ale to nešlo. Zjistila jsem, že svým způsobem to jsou traumata i našich a oni vyznávají taktiku - zavřu oči, nic nevidím, tak se nic neděje. Když jsem o tom chtěla mluvit, tak jsem se dozvěděla - ne, to není možný, to si nemůžeš pamatovat, takhle to nebylo...... A jak to teda bylo a proč to bylo, proč jsem se zachovali tak a tak, musel být důvod. A jak to končí - ne, nic se nepamatuju. Takže zpracovat to musím sama a nějak se toho zbavit a jít. Ale když neznám pozadí, moc mi to nejde. Asi potřebuju slyšet omluvu /řekla bych/, něco ve stylu - jo, udělali jsme to tak a tak proto a proto, asi to byla chyba, ale to vidíme teď, promiň. Jenže tohle nikdy neuslyším, vím to. A vím, že důslekem toho všeho bylo, že jsem jim ubližovala, i to vím a i jsem zkoušela sama to vysvětlit a omluvit se, ale bez zpětný vazby to nejde, bohužel. Chápu, že děti dělají určité věci jako reakci na chování svých rodičů. Tak to je, děti jsou čisté a my je popisujeme. Ale moji rodiče tohle nechtějí uznat a je jim úplně jedno, že to, co jsem udělala, následovalo až po tom, co udělali oni. Ne, staví to tak, že oni udělali to, co udělali proto, abych já se nechovala určitým způsobem a přesto to nepomohlo, protože já se tak chovala.
Nevím, zda je to z tohoto pochopitelné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.