| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, Duhringa mám diagnostikovaného již dva roky.

Už jako malá si pamatuji,že mě často bolelo břicho, nechtěla jsem moc jíst, nikdo nevěděl, co se mnou je (tenkrát se o nějakém lepku vůbec nemluvilo).

V šestnácti se mi na prstě po sundání prstýnku udělal malý pupínek, ze kterého se najednou vyrojilo hejno pupínků slitých dohromady. Svědilo to, pálilo to, tekl z toho hnis. Pak se mi to rozlezlo po celých rukách až k zápěstí, takové puchýřky co se spojovali dohromady a praskaly - vypadalo to jako řezné rány. Jeden kožař - atopický ekzém, druhý kožař - atopický ekzém, třetí kožař - ucpané potní žlázy (ATB a podobný sračky do mě rvala, nezabralo), čtvrtý kožař - atopický ekzém... To už jsem to měla i na předloktí, v podkolení, na ramenou.... Když po 5 letech nezabíralo absolutně nic, obrátila jsem se na kožaře, ke kterému si máma chodila vyndavat pihy. A ten se na mě jen podíval a zeptal se: chodíte často na velkou? No, a byla diagnoza :))

Takže už dva roky na bezlepkové dietě + beru Disulone. Bohužel na testy jsem šla až při dodržování bezlepkové diety takže krev i gastro negativní - ale to se může stát i při nedodržování bezlepky, jelikož testy na tohle jsou průkazné hlavně z biopsie kůže, kterou mi nedělal, protože po vysazení lepku se moje nemoc rapidně zlepšila.

Bohužel, často dietu porušuji, protože jsem byla 21 let zvyklá na pizzy, těstoviny, omáčky, knedlíky a je pro mě těžký si dát v restauraci salát místo svíčkové, takže ekzemy u mě přetrvávají ale už jen na prstech a to v hodně malé míře.

Mám ozkoušeno, že při absolutním dodržování bezlepkové diety, ekzémy naprosto zmizí a i se cítím fajn. Při porušení se vrátí, třeba i na měsíc (i když zase dodržuji) + celá nateču....

Jinak je to nemoc, se kterou se dá žít celkem v pohodě :) Ingredience jsou sice dražší, ale když si najdeš, co ti chutná, tak se to vážně dá :) Billa nabízí i velký sortiment, plus mohu doporučit bezlepka.cz

Ať se daří a kdybys cokoliv potřebovala, ozvi se na e-mail slimcza@seznam.cz :)

Ahoj, Síma.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.