| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kdybys vyčerpala zásoby svalového glykogenu poznala bys to tak, že tě tělo donutí výrazně zpomalit a budeš se cítit unavená, v tu chvíli bude tělo spalovat především tuky, ale na to potřebuje o hodně víc kyslíku. Pokud budeš běžet dál, což můžeš, tak v aerobním pásmu není problém v tuku je zásoba asi tak na několik dní pomalého běhu.
Takže když mu dojde "cukr" a další nedodáš, spaluje především tuky...

Svaly pro svou činnost čerpají energii nejprve ze svalového glykogenu, když začne docházet, pak přechází na krevní glukózu a šetří svalový glykogen, zároveň se snižuje hladina cukru v krvi.

Čím trénovanější budeš, tělo se naučí šetřit svalový glykogen a dřív přejde do režimu intenzivnějšího pálení tuků...za předpokladu, že budeš v aerobním pásmu.

Pokud před tréninkem nedoplňíš sacharidy, tělo by mělo dřív přejít na režim spalování tuku. Pokud bude mít "nádrže" glykogenu plné (sníž sacharidy před tréninkem), pak bude čerpat z nich, protože na spálení 1g cukru potřebuje jen 17KJ energie, ale na spálení tuku téměř 40KJ...takže co je pro tělo jednodužší a úspornější? A právě tak se tělo chová - úsporně.

Zda při aerobní aktivitě doplňovat, nebo nedoplňovat sacharidy záleží na tom, pro co tu aktivitu vykonáváš. Pokud pro zvýšení výkonnosti, při závodech, pro zábavu atd a nechceš redukovat tukové zásoby, potom při aktivitě trvající déle než hodinu určitě doplňuj energii. Dýl vydržíš a ve vyšší intenzitě.

Pokud je tvůj cíl snížit tukové zásoby, pak bych moc energii průběžně nedopňovala, protože když ji doplníš, z čeho bude brát tělo energii? Co je pro něj jednodužší - ale zase si kdyžtak zvýšíš fyzičku ~;)
Pokud nebudeš vkuse sportovat víc jak 90 minut, energii doplňovat nemusíš.

Snad jsem zodpověděla všechno.
Pokud hubneš, tak pozor na stereotyp. Pořád je třeba počítat s tím, že tělo se vždy snaží fungovat co nejúsporněji. Takže je dobré trochu rozkolísat příjem i výdej. Tedy že třeba 1x v týdnu si v příjmu dopřeješ (nemusí to být nutně sladkosi, i když maličkost rozhodně neuškodí). Sněz třeba o 2000KJ víc, než v ostatní dny.
Výdej je taky fajn obměňovat - pokud běhat, tak běhat různé trasy, různou délku, prokládat jinými sporty...
Takže sportu, jídlu i úspěšnému hubnutí zdar ~x~ A jídlo není nepřítel. Navíc čím víc si tělo vytvoří svalů, tak tím víc energie spotřebovává i v klidovém režimu = může se víc jíst ~R^

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.