Musíte zajít na příslušný OSPOD (oddělení péče o dítě na městském úřadě) a tam písemně vyjádřit svoji vůli - tzn.že v případě osiření vašeho dítěte si přejete, aby poručníkem byla ustanovena konkrétní osoba (musí s tím souhlasit). Rozdíl mezi poručníkem a opatrovníkem je ve vymezení jejich práv vůči dítěti a také v tom, že opatrovníka je možno soudně ustanovit pouze osobám starším 18 let.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.