| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mít rád znamená v první řadě dobře poznat sám sebe, to, co mě osobně dělá radost. V druhé řadě si pak za tímhle poznáním v rámci možností jít. Neodkládat svá potěšení na někdy, nebo na konec za řadu úkolů, nemuselo by na ně dojít.
Ale hlavně je důležité to mě osobně - musí ti to dělat radost. Ne chodit cvičit, protože "mám ty hnusné celulitidní dolíčky/manželovi bych se mohla přestat líbit/dělají to všichni/jsem hnusné vyžrané prase".
Ne si kupovat krémy a kosmetiku, "abych vylepšila své nic moc já".
Ne dělat jakoukoliv jinou věc "protože se to má, musí, je to žádoucí".

Dělat dost věcí, protože z nich mám dobrý vnitřní pocit a slouží jen mě, není to vnitřní pocit z toho, že sloužím někomu jinému, ale je to spíš o péči o sebe, nebo rozvíjení svého já.

Mít se rád může mít podobu studia oboru, který miluju, chození na kursy zpěvu, patlání keramiky, přestože objektivně ze mě třeba žádný umělec nebude.

A mít rád znamená být s sebou po většinu času převážně spokojený - přestože jsem nedostudoval/ve spoustě věcí jsem neuspěl/mám dvaceti kilo nadváhy.
Clověk, který se má rád, se má rád i s tímhle a nebičuje se svými nedostatky. Clověk, který se rád nemá, se pochválí tak až při získání Nobelovy ceny /nadsázka/, jinak má pořád pocit, že nedělá dost a dost toho nedosáhl.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.