| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

přesně tak, ať se manžel nenechá vydírat nějakým "dáme ti to KDYŽ...". Prostě a jednoduše může dar odmítnout, s takovým majetkem stejně nemůže za života rodičů nijak nakládat (že by je vystěhoval a dům prodal), a až to bude aktuální se zdravotním stavem rodičů, kdovíjaká bude situace. Lepší zdědit čtvrtinu nebo nic a mít spokojený život po svém, než žít v darovaném baráku a mít život nalajnovaný podle někoho.
Na nějaký nastavování pravidel s despotou bych taky moc nevěřila.
A protože už jste spolu 4 roky, počítám, že to není chvilková slabost v první fázi seznámení, ale že ten vztah tebe a tchána tak vypadá celkem dlouho

Bydleli jsme u manželových rodičů, asi půl roku, teda ještě jako nesezdaní. Bylo to od nich gesto jako hrom, protože jsme byli finančně úplně v řiti. Na dobu dočasnou, oboustraně odsouhlaseno (žádné tlaky ve smyslu abychom zůstali). Bylo teda společné vše, včetně kuchyně a koupelny, ale zrovna se to sešlo s tchýninou nemocí a mou mladickou nerozvážností (no chytrá jak rádio jsem byla), plus její zvyky a moje zvyky (od mytí nádobí, přes věšen prádla.. atd, plus tchán pokaždé věděl kdy jsem pustila kohoutek v koupelně a kdy jsem zhasla...).. a NEBYLA v tom zlá vůle, jen prostě jiné zvyklosti, plus respektovali manžela který stál při mě. Jako stále jsem jim vděčná že nám vytáhli trn z paty, ovšem naše vztahy se začaly lepšit až teprve po odstěhování. Dneska jsou fajn, jsme tam klidně na víkend/týden/prázdniny.

V tvém případě stěhovat se s takovou osobou jak ji popisuješ do společného bydlení, to fakt ne. Přiměj manžela, aby se na to podíval reálně, v jakém stavu barák je, co všechno byste museli investovat aby to bylo podle slíbeného návrhu (vchod, energie, kuchyně, koupelna, zateplení střechy.....+ určitě vícenáklady které vás teď nenapadají ale na stavbě se vždy vyskytnou a nedá se jim vyhnout) a jestli to náhodou není cena, za kterou byste si mohli dovolit nějaký byt který by více vyhovoval založení rodiny než garsonka. Starat se můžete i tak, a navíc teda rozmluva s ostatními bratry, že nebudou jen z dálky přihlížet, ale taky event. přispívat na to starání - důvody by měli pochopit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.