| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To je případ pro Chocholouška. Nastíním situaci. Přítel pracuje v AT. Já jsem měla pracovní poměr až do loňského května, z toho titulu jsem pobírala mateřskou i rodičák v ČR. Situace se změnila k 1. květnu lońského roku, kdy se mi zrušil zaměstnavatel. Mateřskou na nejmladší dceru jsem ale pobírala z české strany, protože ke zrušení došlo dávno po narození dcery. Poté co mi doběhla mateřská jsem šla na pracák na odbor SSP a tam jsem zažádala o rodičák v ČR, ten mi byl zamítnut z důvodu toho, že příšlušným státem k vyplácení dávek je u mě jako osoby nezaopatřené Rakousko. Podali jsme teda žádosti jak o přídavky na děti tak o rodičovskou v Rakousku, zároveň jsme kontaktovali přítelovu výpomocnou zdrav. pojišťovnu v ČR ohledně mého připsání resp. připsání dětí na zdrav. pojištění z Rakouska, vše se vyřešilo, dostali jsme žluté kartičky prokazující nárok na plnou péči v ČR a za nějakou dobu i zelené e-karty na péči v Rakousku. Po roce (!) nám schválili přídavky a v zápětí asi po 2 urgencích se uráčili věnovat i mojí rodičovské, kterou rovněž schválili. Takže jsme nikde nečekali nějaký problém. Až včera mi volal chlap z výpomocné zdrav. pojišťovny, že jim přišel 6. srpna dopis o tom, že mi ruší péči v ČR, a že mám od července loňského roku, tedy od doby, kdy mi doběhla česká mateřská, nárok na samostatné pojištění v Rakousku a na to konto je vlastně veškerá péče rok zpětně neplatná. V červenci jsem byla na artroskopii a doktor už kontaktoval pojišťovnu, že jim to nelze proplatit a průšvih je na světě. Milé rakouské pojišťovně trvalo rok než se vyjádřila k tomu, že pojištění vlastně nemám a že vše bylo hrazeno neoprávněně. Já jsem kartičky pojištění dostala dávno poté, co už moje pojištění bylo neplatné. Jsem z toho teď na nervy. Chlap na výpomocné pojišťovně říkal, že se nejspíš jedná o administrativní chybu, ale taky mě důrazně upozornil, že pokud budu chtít navštívit lékaře u nás, tak jedine za přímou úhradu. Což je fakt super. Přitom jako osoba nezaopatřená bych měla mít stejné podmínky jako má přítel a děti. No nic, jsem si ulevila a jdu řešit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.