| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Asi za měsíc nastupuji na mateřskou, dítě se má narodit v polovině listopadu. V životě jsem nepobírala žádnou dávku, nikdy nebyla na pracáku atd., ale teď bych asi něco potřebovala.

Dítě nebude mít v rodném listu otce (je to pro mne citlivé téma, věřte, že jsem se dlouho rozmýšlela, jestli si miminko nechám).

Zkoušela jsem různé kalkulačky na netu na příspěvky na bydlení, v každé kalkulačce mi vyjde něco jiného. A proto to zkouším tady, než zajdu někam na sociálku, abych věděla, co a jak, jestli to vůbec má cenu...

Můj hrubý příjem za poslední roky je 20 000 měsíčně, cca 15 500-16 000 Kč čistého. Za bydlení dám asi 11 500. Doteď jsem vyšla v pohodě, samozřejmě až budu na MD a RD, bude to horší.

Na porodné nedosáhnu, to jsem si už spočítala, na přídavky na dítě taky při pobírání MD ne, až budu pobírat RD.

RD si budu volit na 2 roky, protože dát si 3, bydlet bych musela pod mostem. Naštěstí mám za 2 roky možnost dát dítě na hlídání k nám do práce a jít pracovat.

Zaměstnavatel by mi nyní umožnil pracovat na smlouvu na DPP (nebo je to DPČ, já teď nevím), jedná se o dvě hodiny týdně, s cestou asi o 4, s tím, že bych si vydělala na tuto smlouvu 1200-1500 Kč měsíčně a jednou za 3 měsíce by mi dal asi 2000 Kč - na to mu dávám doklady, co jsem pro tuto práci potřebovala nakoupit (většinou knihy nebo kancelářské potřeby). Jak se to všechno na sociálku dokládá?

Chci se zeptat, zda vzhledem k případnému příspěvku na bydlení má cenu tuto práci brát. Abych ve finále neměla kvůli této práci i s příspěvkem na bydlení méně peněz, než kdybych tu práci nevzala. Budu totiž muset platit hlídání, takže si sice měsíčně vydělám 1200-1500 čistého, ale z toho dám třeba polovinu za hlídání + cestovné mě bude stát měsíčně cca 200 Kč.

Poradíte, zda to má smysl? Rozhodnout se musím už teď.

A ještě - momentálně mám trvalé bydliště jinde, než bydlím a o příspěvek na bydlení budu žádat na byt, ve kterém bydlím (jde o družstevní byt, mám tu nájemní smlouvu už 2 roky). Trvalé bydliště si jdu změnit ve čtvrtek. Kdy nejdříve můžu zažádat o příspěvek? Až po třech měsících, co tu budu mít trvalé bydliště? Nebo mohu i dříve?

Díky moc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.