| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo - to je právě to nepochopení v diskuzi.
Jde o to, že třeba to těžké břemeno by spoustu žen vyrvaly do auta, i kdyby u toho měly padnout, protože přece nebudou žádat o pomoc. Já to ani nebudu zkoušet, prostě požádám o pomoc a nebo se někdo nabídne. Zrovna tak co se týká výměny kola u auta na silnici, oprava píchlé duše na kole, najití auta, pomoc, když se ztratím apod. Jasně, že když budu bydlet v pustině, kde 200 km okolo mě není člověk, tak se to naučím, protože by mě to mohlo stát život. Tady se to nebudu učit, protože to nepotřebuji. Zatím se ještě žádný muž nepodivil nad tím, že neumím to či ono, že nezvládnu manipulovat s tím a tím břemenem - naopak ochotně pomohli, ale setkala jsem se s ženami, které se děsně divily, že to či ono nezvládnu, protože ony to přece zvládnou a já ty muže využívám. A v případě potřeby jednoduše nebudu hledat náhradní řešení, když řešení je jasné. Bohužel, já asi potřebuji pomoc evidentně častěji než je běžné.
No a v partnerství - mého muže by ani ve snu nenapadlo po mně požadovat ty činnosti, které neumím a které jsem vypsala jako příklad, nebude mi říkat, že bych se to mohla naučit jako Mařka od vedle apod. No ale navíc je pro mne ochoten dělat věci, který zvládnu, ale z různých důvodů je dělat nechci.
Takže manžela nemusím žádat o to či ono, udělá to automaticky.
Co se týká dohody, kdy a jak a kam pojedeme, co pořídíme apod. - dejme tomu on chce dovolenou X a já dovolenou Y, tak pochopitelně v rámci kompromisu nepojedeme do místa Z, ale každý si řekne své argumenty a pak se domluvíme na X nebo Y a nebo opravdu najdeme kompromis, kde spojíme obojí a bude to úplně něco jiného. Ale tak, že budeme spokojení oba, nepojedu někam, kde budu vytočená, že mě to tam nebaví a hodili jsme si korunou a já prohrála a to samý nechci připravit partnerovi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.