| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

napojuji na poslední příspěvek, zcela bez úmyslu.

Jen jednu věc nechápu, no dvě - tohle spíš patří asi do genderových debat a druhá otázka je, proč je prostá pochvala, sdělení tomu druhému v partnerství, že děkuji za jeho péči či práci - brána jako manipulace.

Jestli to prostě není v tématu přeháněno.

Vždyť je to (dle mého poměrně jednoduché a to jsme otočené manželství), respektuji větší manželovu fyzickou sílu, ano, dokážu přestěhovat pytel zeminy, ale on prostě si všimne sám, že to stěhovat potřebuje, tudíž se zúčastní a ano, má větší sílu.


A ano, vzájemně se požádáme, klidně i se sdělením, "ty jsi na to šikovnější", "máš větší sílu", "umíš to lépe", "ty jsi preciznější" atd.

Tady se hledají - dle mého - hledají jinotaje, kde nejsou. Ale každého věc.

Ale přijde mi divné obvinění z manipulace, když někdo prostě sdělí tomu druhému, že ho potřebuje, i když by to fyzicky i psychicky zvládl. Prostě proto, že rád kooperuje, je rád v té spolupráci s tím partnerem a nějak mu chce dát najevo, že společně je to větší zábava.

A jsou experti, co říct neumí. Můj manžel naprosto neumí loupat cibuli aniž by se neřízl. A to je skvělý kuchař.. a navíc mne v té kuchyni chce mít.


Tak to je asi manipulátor., že jo, že se radši řízne, než aby mi řekl :-D a ví, že když se řízne tak budu pečovat.

Tyhle hry jsou pro dva.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.