| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Už dlouhou dobu mi vrtá hlavou, zda má pacient právo prohlédnout si vlastní lékařské záznamy? Při preventivce u praktika jsem jednou koukla do karty, zda tam mám všechny záznamy od ostatních lékařů. Bylo to bez problémů. Ovšem minulý týden na gyndě se na mě sestra obořila. V ambulanci to funguje tak, že pacientka kolikrát dostane svou kartu do ruky a jde k dr. A poté od dr. jde kartu odevzdat sestře na recepci. Když jsem vycházela z ordinace, chtěla jsem se jen podívat, co tam mám. Kdysi jsem takto ve své kartě našla ultrazvuk někoho jiného. A sestra na mne, co jako dělám. A co že potřebuju. Řekla jsem, že jsem se chtěla pouze na něco podívat. A ona hned, že co bych se dívala do karty a že se mám zeptat příště lékaře a nekoukat do vlastní karty. Měla jsem chuť si tu kartu vzít a najít si ihned jinou ambulanci.
Jak to je? Chápu, že se karty nedávají domů, když si chce pacient najít jiného lékaře. Ale abych se u dr. nemohla podívat do své vlastní karty? Má na to zdravotník právo? Koukáte se na vlastní záznamy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.