| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na většině návštěv mi chutná a nebo přinejhorším je to takové neutrální, třeba mi to kdovíjak nejede, ale rozhodně ne do stavu "nechutné", jen takové nic moc.
Že by mi na návštěvě nechutnalo až tak strašně, že bych nemohla jídlo níst, to se mi zatím stalo jen párkrát. A většinou jsem čula problém předem, takže jsem uhrála jen minimální porci (a když mi byla proti mé vůli vnucena větší, tak jsem se necítila provinile, když jsem to nesnědla). Obecně vnímám jídlo na návštěvách jako lepší, než ve skutečnosti je, protože v něm cítím určitou přidanou hodnotu laskavosti hostitele. Má to samozřejmě své meze, ale v mém vnímání celkem široké.

Když mi fakt chutná, tak chválím dosti vřele. Když je to neutrální, tak neříkám nic. Kdyby ode mne byla pochvala přímo vyžadována, otráví mě to a asi skončím v mumlavé tichosti, bez ohledu na samotnou kvalitu jídla.

U věcí hyperhnusných, které se mi opravdu přihodily párkrát, záleží na kontextu situace. Pokud se tak stalo zjevně omylem (ano, již mi byl osolen čaj), tak to hostiteli řeknu. Pokud jde o katastrofický výrobek plynoucí z hostitelova pevného přesvědčení o své kulinářské hvězdě, tak se snažím hovoru o tomto tématu vyhnout. Na přímou otázku, která by mi nedávala únikový prostor, bych negativně zhodnotila jeden dva konkrétní aspekty výrobku, pokud možno ty, které jsou na hostiteli nezávislé. V uváděném příkladě bych se zaměřila na žluklý kokos a zaláteřila na prodejny, že prodávají takové věci, které pak pokazí i skvělým pekařkám cukroví.
Vpálit někomu něco o hnusném jídle sama od sebe napřímo - to leda někomu, koho bych opravdu neměla ráda a navrch by mě naprosto strašně vytočil a pak bych se v afektu nekontrolovala. Jinak se takové věci snažím nedělat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.