| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

souhlasím ve všem

napadá mne také několik otázek o pokusu
jak regulují porodnost vyspělé společnosti dnešního světa je mi jasné (antikoncepce), ale jak regulují porodnost potkani ? Když autor píše, že se růst populace zastavil (a nešlo o fázi patologického chování)

v jaké fázi byla zavedeny podmínky pro nucenou spolupráci (nebo zda byl opakován tentýž pokus, jen od začátku k napití potřebovala myš spolupracovníka) a jak tento pokus probíhal (nezdá se mi pravděpodobné, že jen nucená spolupráce by zvládla to, že se růst populace zastaví (jak ?) a potkani budou bez problémů žít a fungovat (v pokusu neměli žádné přirozené predátory, tudíž podle mne ke zhroucení společnosti muselo dojít tak i tak)
pochybuju že byť spolupracující potkani by při určitém počtu jedinců omezili páření a stabilizovali svůj počet (je tu přece také vnitrodruhová soutěž a snad předat své geny, tudíž ten, kdo by se choval sociálně a neměl potomky ve prospěch celé společnosti by přišel o šíření svých genů a takhle to prostě podle mne nefunguje), jediná regulace populace mne napadá, že zabíjeli svá narozená mláďata (ze stresu když populace i v období spolupráce příliš narostla) nebo ta slabších rodičů prostě nepřežila útoky ostatních, což už se nehodí do té paralely k lidské společnosti (a řešení lidského problému) a jednoduchý výklad článku s varováním pro lidstvo a návodem to komplije

nicméně také nepopírám, že zamyšlení nad vývojem lidské společnosti (podle mne též na rozdělení zdrojů na tomto světě) minimálně k zamyšlení je

pak mi ještě není jasné, jak zjistili, že byla ještě volná kapacita pro 3000 potkanů a růst se zastavil na 2200 (není mi jasné, jak si mohli troufnout tvrdit že kapacita pro další jedince tu ještě byla)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.