| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

qweeerty,

jenže to já píšu od prvního svého příspěvku, že se to dělat nemá (a nemám ráda ani Krále počtářů, nedělám ho ~d~).

I kdyby si syn při vyšetření měření času všiml, tak zase při jeho inteligneci by mu v tu chvíli došlo, že nejde o nějakou soutěž. Navíc tam dojde většinou ke zjištění mnohem závažnějších nedostatků, které to dítě vnímá....často hlásková analýza a syntéza, to dělá dětem problém....ale vždy se zdůrazňuje, že to nevadí, že to nejde, prostě vyzkoušeli jsme a jedeme dál....ona už samotná absence známek většinou ty děti uklidní.

Ostatně, na začátku se dítěti říká, co se bude dělat, a taky proč, aby vědělo, že to dělá pro sebe a podle toho k tomu přistupovalo...i to k tomu patří...

Ve třídě tohle samozřejmě není třeba řešit, když nechceš. Děti nemusí vůbec zjistit, že něco konkrétního sleduješ.

Nebo jim to i řekneš, že teď sleduješ tohle konkrétně....já třeba skoro neřeším, kolik dítě stihne udělat práce v matice...jako minimum beru to, co děláme společně (většinou se na tom něco učíme, ať už to řešené čtení s porozuměním, nebo naslouchání, nebo nový typ úloh, kde nedokážou odhadnout, co mají dělat, případně chtějí mít jistotu, jak na to). Pak zadávám další práci v rozsahu, který doufám, že nestihnou ani ti nejrychlejší.
No a přesto jsem jim dneska dala počítání na rychlost a ještě jsem jim to řekla, že budu rychlost sledovat. A zdůraznila, že spočítané to musí být hlavně správně. Já samozřejmě vím, které děti jsou rychlé, ale potřebovala jsem mimo jiné zjistit, jak moc rychlé jsou a plus děti, které jsou většinou hodně dobré, jestli zvládají ten tlak toho času....
A zjištění jsou to fakt zajímavá a pro mě důležitá. Třeba to, že ty všeobecně bezproblémové, šikovné a pilné děti počítají jeden příklad 10 s. Zdá se to hodně, ale není, přečíst čísla, rozpoznat znaménko, spočítat a zapsat výsledek není otázka vteřiny, zejména když dítě ještě nemá zautomatizované některé spoje a opravdu to poctivě počítá. Děti, které většinou handicapuje jejich problém s pozorností, byly jen lehce pod těmito obecně šikovnými dětmi, protože šlo o 2 minuty a to tu pozornost většinou dokážou udržet. Naopak dítě, které i v klidu má problémy, na tom bylo ještě o něco hůř, i když se strašně snažilo. No a pak tam jsou tři děti, které jsou 2x tak rychlé, než ty obecně výborné děti. A právě to jsem chtěla zjistit. kdyby byli jen o málo rychlejší, dá se to řešit větším objemem práce, ale pokud už jsou na úrovni zautomatizovaného počítání, musím jim dávat úplně jinou práci.
A samozřejmě vše bez stresu ze známek.

Od září jsem dala zatím jen dvě známky...obě teď v únoru. To, co známkuju, má neomezený čas, jsem přesvědčená (díky každodennímu opravování veškeré práce, co děti udělají), že už to opravdu ovládají, a je to vždy typ zadání, který už důvěrně znají a vědí si s ním rady, aniž musím zdlouhavě vysvětlovat, co a jak dělat.

Psaní a čtení neznámkuju vůbec a hodlám se toho držet i nadále. Přesto pořád něco testuju a zjišťuju, ať už o tom ty děti vědí nebo ne ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.