| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo,

myslím, že tady z tebe mluví tvá trošku paranoia "hlavně nikomu nic nedlužit, nebýt zavázán", a že takové myšlení čekáš i od ostatních.

V tomhle stojím za jentak, poskytnout mlhavou odpověď, vyložitelnou nejspíš, že jo, a pak se tvářit, že vlastně už plánovaně lyžovat ani nejezdíme, mi připadá poněkud mimo. To by ses nemohla zeptat lidí nikdy na nic, nikdy je o nic, co nemůžeš přesně vyvážit, požádat. Kamarádka, které chodívám krmit psa, když jsou mimo město, by si zřejmě musela domluvit někoho jiného - protože já od ní žádnou protislužbu prostě nepotřebuji. (Většinou dovezou víno :-) - a pravda je, že třeba někdy něco potřebovat budu a ráda požádám, kdo ví.)

Připadá mi normální, že se člověk zeptá, a připadá mi normální, že ne každé mé prosbě či okamžitému nápadu, který formuluji nahlas, musí druhý vyhovět.

Po pravdě řečeno, mám ráda lidi, kterých se můžu prostě ptát či občas o něco požádat, protože vím, že dovedou říct ne, když se jim to nehodí, a nemusím přitom podnikat vyvažovací tanečky s mírou oplácení (nikdy třeba nebudu moci nabídnout adekvátní oplátku kamarádce, která mě pozve na grilovačku na zahradě - zahradu nemám, neumím vařit, tak s sebou vezmu flašku a nabídnu pomoc při úklidu či přípravě, ale je mi jasné, že tím tu její energii do akce vloženou nevyvážím... ale nebudu se kvůli tomu kamarádit jen s holkama z bytů či odmítat chodit na návštěvy na zahrady...). A taky jsem ráda, když nemusím myslet za toho, koho chci o něco požádat, jestli to pro něho nebude příliš. Stejně to nikdy nedokážu domyslet do puntíku, neznám třeba okamžitou situaci. Ale je fakt, že já tedy lidi, kteří neumí odmítat, pokud to jen trochu jde o nic nežádám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.