| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jahalo,

super, můžem si to ukázat rovnou na názorným příkladu.

Tys označila můj výrok za manipulaci.

Proč, v jakém smyslu?

Manipulace pro mě znamená snaha dostat toho druhého tam, kde ho chci mít, použitím nějakých nečistých praktik, využitím nějakého jeho strachu nebo slabosti.

Z mé strany (pokud mi věříš) to takto v žádném případě myšleno nebylo - kam bych se měla pokoušet Tě (internetového diskutéra, kterého ani neznám osobně) dostat a co bych z toho měla?

Ale dejme tomu, že jsem frustrát, který si na Tobě chce vybíjet nějaký mindrák a to "co bych z toho měla" je to, že Tě chci naštvat a znejistět a mít z toho uspokojení. Je snad Tvou povinností znejistět a takové uspokojení mi poskytnout? Dle mého názoru ani v nejmenším, máš plné právo si myslet, co si myslíš dosud, a mě s mou domnělou nebo skutečnou manipulací poslat do háje. Ale to právo máš jedině Ty, a je to mnohem jistější než mě přimět, abych takové věci neříkala.

Tohle jsem myslela tím, že je to v moci toho manipulovaného (i když samozřejmě v reálném životě to s sebou nese určitá rizika důsledků toho, co ten manipulující udělá, když mu nevyhovíš a on se na Tebe naštve), a že není žádnou jeho povinností "vyhovět" komukoli, kdo s ním vyjádří nesouhlas, hlavně aby neměl s nikým konflikt.

Takže to celé bylo míněno POZITIVNĚ, v tom smyslu, že o tom, co považuješ za správné a co za nesprávné by sis primárně měla rozhodovat Ty, nikoli já nebo jakákoli třetí osoba, a vyjádření jiného názoru ode mě v tomto případě nebylo manipulací, ale pouze vyjádřením jiného názoru, se kterým můžeš nesouhlasit a ve kterém se ostatně klidně můžu ošklivě plést.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.