Přidat odpověď
Já se nakonec nedívala, i když jsem plánovala, tak napiš víc, mě už je 40+ a taky máme v rodině lidi, kteří emigrovali a tím, že jsem žila v zahraničí, tak znám dost lidí, kteří emigrovali, v podstatě to byli všichni ekonomičtí imigranti, i když systém je štval taky, ale když emigrovali, tak museli prohlásit, že byli politicky pronásledování, aby dostali ta víza, všichni si našli práci a začlenili se dobře. Ale ten proces udělování azylu byl a je velmi zpolitizovaný a v mnoha případech pokrytecký.
Já naopak chápu tu ekonomickou imigraci, nejsem proti tomu, ale je jasné, že pak by si měl stát vybírat a posuzovat kvalifikaci, vzdělání a jazyk těch žadatelů, jestli je reálná šance, že se uplatní na pracovním trhu vzhledem k volným pozicím a pak ta povolení otevřeně udělovat.
Taky je zajímavá teoretická myšlenka, že hranice jsou vytvořeny uměle a měly by být zrušeny, tedy povolit úplně volný pohyb osob a i práci, ono taková Amerika byla na imigraci postavena, ale tam si každý přistěhovalec musel obdělat tu půdu, nalovit bobry nebo začít pěstovat dobytek, aby se uživil. Takže pokud nebude imigrace řízena zákony a byrokratickými úředníky, je možné ji řídit ekonomicky. Samozřejmě zrušit všechny sociální dávky imigrantům, ale nejenom klasické dávky, zrušit i dotované zdravotnictví a školství, protože by ani třeba to Švýcarsko neutáhlo, kdyby si tam celá Afrika přijela spravit zuby nebo poslala vystudovat děti, ale všichni by mohli kdekoliv pracovat a všichni by si museli všechno platit.
Předchozí