| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

sedmikraska i Jana001 - jo, pravda se říkat má, to je jasný, ale víte jak, když jsme odcházeli od muže, bylo mu 10, bylo to sice i synovo rozhodnutí, ale po pár měsících začal přece jen vidět jen to hezké, co bylo u táty, zlé bylo zapomenuto, takže samozřejmě lítost nad tím, že s ním táta nechce trávit čas (a taky první rok po rozvodu se skoro nevídali). Takže úzkostná matka (já) jsem se snažila jeho pocit toho, že je pro tátu postradatelný, tlumit právě tím "Táta má moc práce.".
Pak jsem si našla nového partnera a syn měl rázem obří vzor a "Mami, až budu velký, budu jako X!" Spolu dělali projekty do školy, spolu se učili, co si nedal říct ode mě, absolutně pobral od muže a tak. Hlavně viděl, že rodinný život není o nervech "Táta už jde" nebo "Tiše, táta se bude zlobit" (jeho slova, ale fakt pravdivá), ale o tom, že se "rodiče" smějí, objímají a prostě jsou rádi, že jsou spolu.
Ale to nic nemění na tom, že svého otce syn má rád, touží po tom, aby ho měl i on rád a bojí se mu říct cokoliv, co by mohlo otce od něj (podle synova názoru) odradit? Co by tátu urazilo a pak by se se synem přestal bavit.
"Mami, já od táty nebudu nic chtít, nebudu mu to říkat, protože nechci dopadnout jako Ty, že se s Tebou nebaví a zlobí se na Tebe." - to bývala věta, kdy ode mě syn něco chtěl a já to odmítala, ale nabízela alternativu, ať si řekne tátovi.
Co jsem tím ale chtěla vlastně říct, to fakt netuším :) Asi to, že jsem přikrašlovala pravdu a vůbec ničemu tím nepomohla, spíš ublížila? Jo, to bude ono.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.