| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

jordan,
nevím jaké práce dcerka dělá..mám doma taky skoro devítiletou
tedy mám doma kousky tři - 13,5 a 5,5 kluky a skoro 9 holčinu
kapesné dotávají dva mladší 50Kč za měsíc a starší od primi dostává 100 Kč
staršímu občas dávám navíc.. tak jak se mi chce.. za hlídání sourozenců.. není to pravidelně.. on to nevyžaduje.. já mu ale občas podstrčím stovku, občas dvacku.. jak si vzpomenu, aby věděl, že to neberu jako samozřejmost
práce rozdělené nemají, nejstarší pomůže na požádání prakticky se vším, prostřední třídí ponožky, prádlo, utře nádobí, vysaje u nich v pokoji, pomůže nejmladšímu, vyvenčí psa
ten umí utírat plastové nádobí... posbírá po sobě lego, odnese přinese

jeden čas jsme měli i placení za pomoc.. byly to částky od 1 Kč do 5 Kč, fakt směšně.. třeba vynesení smetí - jeden druh - 1 Kč, venčení pejska 2Kč.. a tak.. fungovalo to asi dva měsíce.. stejně to dělají i normálně...

peníze dostávají k narozeninám...větší může dostat i na vánoce.. pak od babiček k svátku a za výzo..

tak pokud dcerce nechceš PC koupit jen tak a chceš jí půlku přidat... tak bych jí nabídla..
možnost peněz k narozeninám, za výzo, svátku, pokud nevěří na ježíška.. tak třeba i část na vánoce.
a potom třeba i peníze za tu pomoc v domácnosti, pokud už je to nad rámec toho co dělá běžně..
tak pokud třeba běžně jen utírá nádobí.. nebo ho utírá jen 2x týdně.. tak za každé utření navíc třeba 5Kč.. nebo pokud běžně třeba luxuje jen svůj pokoj a utírá prach ve svém pokoji, tak za utření prachu v celém bytě a vyluxování celého bytu, nebo třeba setření venkovní chodby a tak...
za poskládání prádla třeba 5 Kč.. já bych se tomu nebránila a motivovala ji, naučí se při tom šetřit, hospodařit a být cílevědomá... podpořila bych ji...
9ti leté dítě nemá moc možností, pokud máš rozumnou babičku, tak bych jí řekla, ať nabídne pomoc třeba i babičce - ať se s ní domluví, že jí třeba utře prach nebo vyluxuje 1x za týden třeba za 10-50Kč babička to určitě ráda podpoří, moje mamka by do toho klidně šla, přijde mi to lepší, než jí peníze jen tak dát, to očividně nehceš, nebo třeba vyluxuje to auto... nebo pověsí prádlo... nebo třeba vyžehlí utěrky..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.