| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak se tu teď vyrojila ta "historická témata", tak jsem přemýšlela o tom, jak se vztahy v rodinách změnily nejen za století, ale za podstatně kratší dobu. Dost často poslední dobou přemýšlím o situacích mých dvou babiček, oboje probíhalo už po druhé světové válce. Tyhle informace jsem vždycky měla, babičky nebo rodiče o tom mluvili, ale až s vlastní rodinou mi došlo, co to vlastně znamenalo:
Jedna babička mi celé dětství na mé prosby musela opakovaně vypravovat své zážitky z dětství, které tedy končily svatbou - vdávala se 30. dubna 1945 jako těhotná (dědu prý poznala na nějaké svatbě mé kamarádky, ze souvislostí mi vyplynulo, že asi rovnou na této "akci" otěhotněla. Vdávala se v necelých 18, vždycky říkala "rodiče mi museli dokoupit půl roku, abych se mohla vdát" (asi šlo o nějaký poplatek za souhlas soudu nebo koho se svatbou nezletilé?), ale jak mi později došlo, vdávala se jen 7 týdnů před 18. narozeninami. Ale zřejmě bylo natolik nemožné, aby se vdávala s "břichem", že tedy rodiče raději zaplatili. A mimochodem, babička s dědou, kterého vlastně vůbec neznala, žila spokojeně až do smrti.
Druhá babička zase po svatbě žila s rodinou v době u tchyně, tehdy samozřejmě to bylo zcela obvyklé, dům byl navíc relativně velký. Ale její manžel od nich odešel, když bylo dětem 7 a 9 let a ona zůstala s dětmi u té tchyně až do svatby obou dětí (což bylo shodou okolností v jednom roce naráz a vdávali/ženili se hodně mladí)!!! Neměli kam odejít (můj děda žil s tou svou novou paní) a bylo samozřejmé, že zůstanou. Babička s prababičkou asi měly dobré vztahy, ale ani tak si toto v žádném případě neumím přestavit!
Máte podobné dnes v podstatě nepředstavitelné příběhy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.