| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já se volně inspirovala receptem z pořadu Kluci v akci : http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/1137-recepty/123-rusky-borsc/

Jinak - řepu je potřeba uvařit dopředu, udělá to dost velký nepořádek v kuchyni - hlavně, když se pak loupe a krájí.

Nedávno jsem ho zrovna vařila - udělala jsem si dopředu vývar z masa ( hovězí + vepřová žebra) a z koření. Maso jsem obrala, vývar jsem si nechala stranou ( vařila jsem ho den předem). Vzala jsme zeleninu, co jsem našla - mrkev, kořenovou petržel, celer, kedlubnu, zbytek kapusty, kousek zelí - vše jsem pokrájela na drobné kousky a protože jsem měla i slaninu, tak jsem si jí nakrájela na kostičky, na pánvičce jsem jí vysmažila a přihodila jsem i zeleninu. Tu jsem pak přesypala do hrnce, ve kterém jsem už dopředu vařila sterilované zelí ( propláchnuté) a přilila jsem i vroucí vývar. Po nějaké době jsem přidala rajský protlak, maso a řepu. Dochutila jsem solí a pepřem, ocet jsem už nepřidávala, polévka byla dost nakyslá. Pokud používáte, můžeš přidat bujon. Podávám se zakysanou smetanou a pečivem. Většinou používám sterilovanou řepu, místo vařené.

U nás boršč patří k jídlům, které vařím, jen když vím, že se nás sejde víc. Ať začínám s jak chci malým množstvím zeleniny, tak vždycky skončím s pětilitrovým hrncem ( nejméně). Zase boršč, kerý se jí až druhý den, chutná lépe než hned po uvaření.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.