| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Šuplíku,
ale s chemií to bude asi jinak. Chemii jsem měla ve škole ráda, bavila mne a rozuměla jsem jí. U syna se také nezdá, že by byla chemie nějaký problém.
Mně přijde, ale je to názor laika, že u chemie je daleko snazší si propojit teorii s praxí, protože je to rozpětí menší a víc to vzájemně navazuje. Pořád je tam nějaká spojnice, jsou prvky, sloučeniny, směsi, ale pořád v tom vidíš ten obor jako celek. U fyziky je rozpětí mnohem větší a mezi pákou a elektrickým napětím není pro obyčejnýho člověka spojnice žádná. Páka je přístroj, kterej vidím a můžu si ho osahat, elektrický napětí je něco, co mi může dát ránu, ale na představu je to příliš iluzorní. A ke každé té navzájem nesouvisející věci jsou jiný jednotky a jiný vzorce.
Podle mne se s ní začíná pozdě a chce se toho zvládnout moc. Kdyby se jednoduché pokusy, které děti i baví, přesunuly na první stupeň v rámci třeba i jinýho předmětu, dejme tomu od 4. třídy, a navíc se umožnilo dětem na druhým stupni používat tabulky při písemkách a nebazírovalo se na tom, že ty vzorce musí umět z hlavy, bylo by to pro většinu nemilovníků fyziky mnohem stravitelnější.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.