| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No tak to už je ale fakt tragedie. Když děcko ví toho spoustu. Chce to napsat. a učitelka mu nedá papír, protože mu došlo místo, kam by to napsal. To jsem fakt ještě nikdy neslyšela.
To zas učitel jí dá papíry navíc. Protože ví že ona je spisovatelka, že toho bude psát hrozně moc. Navíc má velké písmo (píše tiskacím - to má podle IVP povolené - psací písmo jí jde šíleně pomalu), tak potřebuje třeba tři čtyři papíry na písemku z vlastivědy nebo přírodovědy. Ostatní děcka popíšou tak jednu stránku.
Jenže tam má v té písemce gramatické chyby. Ona to prostě necítí.
Tak sice dostane jedničku s hvězdičkou za ty vědomosti. Ale kdyby řekl aspon někdy že "xy" měla výbornou písemku. To by si hrozně přála. A ne zase vyzdvihnout písemku těch dvou premiantek. Které tam nemají toho tolik vůbec napsané jako dcera. Ale zase to mají úhledné hezky napsané a bez chyb no.
To mě překvapuje že učitelka tvého syna nesnáší, když je "premiant" - je nějak víc výřečný jako že vyrušuje, nebo proč? A taky mě překvapuje že má dys poruchy, individuální plán a je na víceletém gymplu? To zvládá? A jak to zvládá s dyslexií dysgrafií?

Já se hrozím přechodu na jinou školu v září. Aby se jí děcka nesmály, jak čte. Fakt to není žádná sláva i ted v páté třídě.
V matice je fakt hodně pomalá. Říkám jí že kdyby více cvičila příklady, tak že se jí to víc vryje do paměti, a půjde jí to rychleji. Ale to ji nedonutím. Ona má učení prostě za trest.

Chtěla jsem jestli by nebylo možné že by třeba měla diktát po přípravě. Že by jí řekl předem které cvičení z knížky budou psát. (dcera od mojí ségry to tak mají až do páté třídy celá třída - ne jen dyslektici). Tak že to ne.
Ona má úlevu v tom, že může nějakou větu vynechat. Udělá tam pomlčku a píše až zase další větu. Tak že to je dys ústupek.
Nebo ústně jsem říkala jestli by se jí nemohl zeptat na tu gramatiku. Protož ústně ona to ví, řekne to dobře, co tam je. Ale když to má napsat, tak to napíše blbě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.