| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Chtěla jsem diskuzi, jestli to tak mají i jiné rodiny. Mě to opravdu mrzí, protože manžela by to taky mrzelo, protože on by si to přebral tak, že on je ten zlý "

Tak jiné rodiny to mají některé podobně - že jeden z rodičů je ten zodpovědnější ohledně financí a druhý by raději dopřál všem více placené zábavy - a jiné mají ty role vyrovnané, respektive se více střídají dle situace.

Ten, kdo zatrhne nákladnou zábavu může vypadat jako "zlý" jen v očích dítěte, které nevnímá kontext, jen ten konkrétní zákaz. Je třeba to vysvětlit, a hlavně vůbec před dětmi nezmiňovat možnou aktivitu dříve, než se domluvím s druhým rodičem.

U nás to probíhalo asi takhle:

Napadlo mě, že bychom šly s dětmi plavat. Nejdříve jsem zkonzultovala s manželem časové (případně i finanční) možnosti a prostě jeho názor, chtění plavat nebo ochotu nechat jít plavat zbytek rodiny, pokud jemu se nechce (nemůže,...). Pak teprve jsem to navrhla dětem.
Stejně tak pokud s akcí přišlo dítě. Než jsem řekla "jo, jasně", tak jsem zkonzultovala, pokud tedy bylo co (kdyby byl manžel na týdenní služebce a šlo o finance které se vejdou do běžného rozpočtu, tak bych asi neřešila...).

Ovšem my jsme byli ohledně šetření a touhy po zážitcích na tom s manželem přibližně stejně, takže jsem rovnou věděla, jaký bude jeho postoj - tedy pokud (by) to z hlediska dítěte "prošlo" u jednoho rodiče, prošlo to i u druhého, a naopak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.