| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vím, že sem chodí i právníci a můj dotaz směřuju teda na hlavně na ně.....Chtěla bych se zeptat na dělení společného jmění manželů po rozvodu, kde převládájí úvěry a hypotéka nad skutečným majetkem. Hypotéku jsme začali splácet teprve nedávno, chápala jsem to teda tak, že „společné jmění“ je tedy spíš dluh a tím, že ho vezmu na sebe, vlastně dělám manželovi službu....(je dlohodobě bez práce).....
Ale něco jsem načetla a asi to chápu blbě. Správně bych ho měla vyplatit z té částky, kterou už jsme splatili? A z ceny pozemku, který byl koupen bez úvěru? Nebo se pak cena pozemku/domu počítá dle aktuální situace a pozemek zřejmě získal na hodnotě (ikdyž to je diskutabilní) – budeme muset mít nějaký oficiální odhad? Tato nemovitost byla investicí do budoucna, zatím ne k trvalému bydlení.
Dále bydlíme v bytě, který nepatří nám, ale manželovým rodičům. S manželem jsme ho rekonstruovali a vložili do něj společné peníze, taky tam byly nějaké úvěry, které stále splácíme. Manžel by měl tento byt jednou zdědit. Teoreticky bychom měli dělit společně investované peníze, ale zatím v bytě bydlím já s dětmi, manžel se odstěhoval. Počítám, že dle situace tu ještě pár let bydlet budu..... Ostatní věci jsou tak nějak normálně dělitelné, ale už mi jde hlava kolem.
Zatím komunikujeme normálně, vycházíme si vstříct, tak bych to nerada nějak pokazila nesmyslným dohadováním, na druhou stranu potřebuju mít nějakou představu, co mne čeká. Že je manžel dlouhodobě bez práce, je problém, zatím mu vše platím vlastně já (ikdyž vím, že jsou to stále společné peníze). Bohužel mám pocit, že bych měla rozvod iniciovat co nejdříve, zejména kvůli mým investicím do manžela, ale potřebuju nejprve strávit tuhle novou situaci a zdravotně jsem taky dost KO. On situaci nijak nezneužívá, nicméně mě stojí i tak hodně peněz (zařizování nového bydlení) a na děti mi nic samozřejmě nedává, přístup k penězům má volný.
Tak prosím o vaše reakce, abych se v tom nějak začala orientovat, moc děkuju ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.