| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Šuplíku, to je fenomenologické vnímání světa. Jedna věc má pro tebe jiný význam, než pro mě. Mě překvapuje, že tebe překvapuje, že to má někdo jinak, než ty. To je snad jasný, že pro každýho to má jinou konotaci ne ?

Škoda, že z toho hned usoudíš, že učitelské povolání je devalvováno. V mých očích není ani náhodou.

Zajímalo by mě, co je to, čím ztrácejí podle tebe učitelé úctu. Ano dřív byl učitel a lékař PAN někdo. S ním se nediskutovalo a když se zlobilo, dítě dostalo rákoskou. Ještě za mě dostal můj spolužák před celou třídou na holou. A rodiče by si netroufli protestovat. To je ta úcta ? Fakt, že se nediskutuje, že je svaté, to co učitel či lékař řekne ? A nedejbože nesouhlasit s doktorem, že jo. Dneska je jiná doba a je to dobře. Některá povolání berou parnerství jako ztrátu úcty. Já spíš beru jako ztrátu úcty to, že učitelé jsou tak málo placení, přála bych jim dvojnásobek i víc.

Ne nejvíc miluju a mám v úctě paní učitelku mého syna, která ani nemá vysokou školu (stále ji studuje). Zlatem bych jí zasypala. To s titulem a oslovováním nesouvisí.

Mimochodem jsem Magistra. Všichni mě tak oslovují. MOje magistra není o nic horší než tvoje magistra (pokud tedy nemáš jiný titul). Tím, že si na to člověk hodí nějaký titul profesor nezměníš to, že jsi studovala pět let a neudělala jsi navíc doktorát, dizertačku, habituaci a profesuru.

Obě jsme na ni dřely. Je to dobrej titul, nevím, proč by mě to mělo urážet, když mě tak někdo oslovuje. Dřela na ní i ta lékárnice, to je mimochodem taky těžká škola. Říkat, že magistra patří jen do lékárny je pro mě předsudek.

A jsem stará jako Metuzalém, možná budeme stejná generace.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.