| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dotaz směřuji na učitele, ale klidně ať se zapojí se svým názorem i rodiče.

Letos je na naší škole docela humbuk kolem nákupu pracovních sešitů. Škola nákup zcela stopla, nic už se nebude nakupovat přes školu. Pokud učitel nějaký pracovní sešit chce, musí se domluvit s rodiči, zda s tím souhlasí, či ne, a sám si zorganizovat nákup.

Chci se zeptat učitelů, jak to ve vašich školách řešíte vy. Já jsem druhostupňová, takže se nás to moc netýká, přesto jsem pár posledních let objednávala pro děcka pracáky do dějepisu z vydavatelství TAKTIK, protože mi přišly hodně povedené (cena cca 70,-Kč/kus na celý rok). S rodiči jsem se vždy domluvila na třídné schůzce, nikdy nikdo z rodičů neodmítl.

Jako rodiči prvostupňových dětí na jiné škole se mi však nelíbí, že se pro žáky nakupují pracovní sešity do každého předmětu - to už mi přijde dost zbytečné. Děti pak téměř nepíší souvislý text, neumí vytvářet věty. Na konci roku vyhazuji tyto pracáky zpola vyplněné. Letos jsem za ně platila 600,- Kč a to nevím, zda to byly sešity na celý rok, nebo jen na 1. pololetí. A co mi na tom vadí nejvíce, že se nás nikdo nezeptá, zda s tím souhlasíme. Jen se vždy pošle lísteček s cenou, která se má zaplatit. Přitom státní školství je bezplatné a škola si nemůže diktovat platby za školní pomůcky. Já ráda koupím pomůcku, když vidím její jasný přínos, ale někdy mi přijdou vynaložené výdaje prostě zbytečné.

Jaký je váš názor? Díky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.