| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chápu, že to má řadu úskalí, zvlášť pokud by se s tím někdo vytahoval a ponižoval lidi, kteří na to nemají, případně si to kupoval na úkor jídla svých dětí/na dluh/drsně to vyžadoval od rodičů nebo tak něco, ale je to opravdu takové zlo samo o sobě?

Znám starou dámu, která neměla lehký život a v penězích se určitě netopila, a ta se mi při jedné příležitosti pochlubila, jak si i při svých hubených příjmech nechala 2-3x za život ušít něco na míru v "lepším" salonu, a ty věci má dodnes a jsou nositelné. A byla na to hrdá.

Přišlo mi to jako sympatický počin, který se jí navíc ještě asi i vyplatil (měla "slušné oblečení", které bylo kvalitní, padlo jí a dlouho vydrželo, kdežto kdyby si koupila něco "obyčejnějšího", tak by to musela několikrát otočit a vyšlo by ji to nakonec nejspíš i dráž).

A včera jsem četla článek o jedné z Kardashianek, která rozpoutala vášně, protože se její dítě objevilo v botičkách od Gucciho, které někteří čtenáři okamžitě identifikovali (já bych si myslela, že jsou to normální boty ) a vyčetli jí to ~8~

https://www.super.cz/celebrity/kourtney-kardashian/630256-nevinna-fotka-kardashianek-rozpoutala-bouri-fanousky-vytocily-boty-jedne-z-holcicek.html

jako že jen idiot koupí dítěti tak drahý boty ~8~ (proč by je tedy Gucci asi vyráběl, kdyby si je neměli kupovat ani lidi, kteří mají evidentně peněz dost, navíc ta matka ty peníze nikomu neukradla ani o ně nikoho neošidila, normálně si je vydělala) , případně že to vytváří tlak na rodiče ostatních dětí (tady si říkám, jakej tlak? Všimnul si toho právě jeden z těch rodičů, pochybuji, že by to tak prožívaly ty šestiletý děti ). ~8~

A tak si říkám - časem mám v úmyslu zajít si do dobrýho krejčovskýho salonu a nechat si ušít něco kvalitního na míru. Je to opravdu tak zásadní rozdíl oproti puberťákovi, kterej touží po tričku (doplň nějakou dobrou značku, já nemám přehled), a jsou jeho pohnutky víc zavrženíhodný a snobský než ty moje? Já to vidím tak, že je to skoro nastejno, oba se (každej ve svý kategorii) chceme hezky oblíkat do toho, co se nám líbí a co je dražší (a nejspíš i kvalitnější) než průměr (o kvalitě cenově dostupného oblečení v řetězcích si myslím netřeba dělat přehnané iluze), respektive mít aspoň nějakej takovej kousek.

(Protože mám v poslední době pocit, že "značkové oblečení" je bráno jako téměř etalon zkaženosti a snobství.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.