| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Muž si dnes posteskl, že by si dal něco sladkého a jestli bych něco neupekla. A protože jsem měla ještě neuklizeno z vaření a taky plno energie, rozhodla jsem se, že něco udělám hned. Mám tu všechny suroviny na něco obyčejného a taky tvaroh, v receptu sice psali, že nemám používat vaničkový, ale to jsem shovívavě přehlédla (chyba č. 1). Řekla jsem si, že už jsem se něco napekla a mohu tedy improvizovat (chyba č. 2).

Těsto bylo klasické lité, něco jako na mřížkovou buchtu s tvarohem. Hned, jak jsem smíchala tvaroh s ostatním, bylo mi jasné, proč ne vaničkový. Teklo to. I tak jsem se rozhodla, že směs naliju na těsto. Nemám vysoký plech a tak jsem použila dortovou formu (chyba č. 3). Teklo to. Dala jsem teda do trouby ještě jako podložku nízký plech a na těsto nalila tvaroh, to už bylo jasné, že je průser. Těsto se zředilo a vytékalo ven z formy závratnou rychlostí. Zpanikařila jsem a spálila se o troubu.

Následně jsem vytáhla jedinou věc, do které se těsto mohlo vejít - formu na bábovku. Ještě jsem ji nepoužila, je nová a tak jsem si neuvědomila, že má uprostřed malý otvor. Těsto jsem zdárně přelila a vložila do trouby s tím, že to možná vůbec nebude k jídlu.

Při kontrole po půl hodině jsem zjistila, že těsto moc vylezlo a malým otvorem uprostřed formy vytéká ven, což už mi bylo fuk, protože v troubě byl stále plech jako podložka. Peklo se to dlouho. Tak dlouho, že se tahle vyteklá část totálně připálila a po otevření trouby to u nás vypadalo jako v tom večerníčku z mechu a kapradí, jak tam byla ta mlha, co se dala krájet~8~

Kuchyně vypadá jako po boji a já se tu uklidňuju kafem. Ale to nejdůležitější je, že "ta věc" je k jídlu ~:-D

A co vaše kuchyňské (nebo i jiné) kiksy? Co se vám pěkného povedlo, pochlubte se ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.