| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já vařím hospodárně. Takže hovězí vývar vařím z předního hovězího, které následně použiju spolu s částí vývaru na omáčku (rajskou, koprovou, křenovou). Samozřejmě s kostí morkovou či žebra je také dobrý. Kuřecí vařím ze skeletu kuřete - z kuřete vyříznu prsa a stehna, která použiju na pokrm, a zbytek tj. kostra, s křídly, kůží a zbytky masa poslouží na vývar.
Maso dávám do studené vody, spolu se solí, cibulí, pepřem a novým kořením. Hovězí vařím asi tři hodiny, kuřecí tak dvě. Nic nesbírám - je to zdravá bílkovina. Vývar mám zakalený, ale vším prospěšným z masa a kostí, nevadí nám to. Do hotového vývaru dám lehce povařit malinko nakrájené kořenové zeleniny. Mám ráda převážně masovou chuť vývaru, zelenina ho moc ozeleninuje. Plus do něj dám uvařit nudle, ať natáhnou chuť vývaru. Dochutím případně trošičkou chemického průmyslu (na špičku nože vegeta, kousíček masoxu) - zvýrazní a vytáhne chuť vývaru. Dochutím i kouskem přírody (libeček, petrželka, pažitka) dle chuti a dostupnosti.
Muž si někdy klepne na talíř naše domácí vejce a zalije vroucím vývarem, který vejce zatáhne.
Maso používám na druhé jídlo, část nakrájím i do polévky, kůže a kosti dostanou naše milá zvířátka a ptáci. Mastnota mi v polévce nevadí, dává jí chuť. Kuřeti vyndám sádlo co má v zadku, nevařím. Vnitřnosti (droby) jsou ve vývaru také moc dobré - trochu jiná chuť.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.