| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Libíku,
nakazit dalšího můžu pokud jsem sama nemocná. A pokud dotyčného vystavím DLOUHODOBÉMU přívalu virů. A pořád jen MŮŽU nakazit (na Diamond Princess z 3700 lidí se nakazilo 620), i když ho nakazím, tak ten člověk má cca padesátiprocentní šanci, že bude zcela nepříznakový. A velmi malou šanci, že by zemřel (pokud teda nejsem ošetřovatelka v LDNce, která kašle na své pacienty každodenně a kde ti pacienti mají další problémy - ale nepředpokládám, že pacienti LDNky normálně jezdí MHD nebo nakupují v Albertu).
Po třech měsících této šaškárny, kdy jsem se neměla kde nakazit a nebyli jsme nikdo nemocní (byli jsme v lednu a v únoru, ale to se na nic netestovalo), jaká je pravděpodobnost, že jsem nakažená (musela bych se nakazit tak leda v tom obchodě, nějakou úplně nepravděpodobnou náhodou, viz. že dotyčný musí být tomu viru vystavený nějakou dobu atd.), jaká je pravděpodobnost, že jsem nakažená?

Tj. minimální pravděpodobnost, že jsem nakažená, s minimální pravděpodobností přenosu (že by virus na někoho skočil jen při míjení se na ulici, nebo v uličce sámošky?), s minimální možností, že ten člověk by si vůbec VŠIMNUL, že je nakažený, natož aby měl komplikace...

... a kvůli tomu si mám ucpat pusu a nos? Jsem astmatik a ty zdravotní následky z roušky jsou u mě okamžité a citelné - i za běžného provozu mám "nedostatek kyslíku", když se mi tento stáhne ještě o polovinu rouškou, tak se regulérně dusím, hyperventiluju, omdlívám, mám panické ataky a pak mě dlouhodobě bolí hlava.... a to jen kvůli tomu, aby někdo měl pocit, že mám taky náhubek?

Ano, kdybych šla navštívit stařenku s plicní embolií, po rakovině, se slabým srdcem atd. - tak bych si tu roušku vzala, klidně i rukavice nebo se polívala alkoholem, to samozřejmě... podobně kdybych byla chirurg a šla dělat dvojitý bypass, tak bych asi taky do otevřené rány pacienta nechtěla dýchat svoje bacily, ale proč bych měla s rouškou chodit kdekoliv, kde jen zahlédnu lidi, to fakt nechápu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.