| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Projíždím tady diskuze týkající se koronaviru, otevírání škol a ostatních věcí týkajících se tohoto náročného období.
A zamýšlela jsem se nad tím, jak ovlivnil našeho jedináčka pobyt doma, v částečné izolaci bez kamarádů apod...
Hodně z vás to tady řeší optikou mnohačetných / dětných rodin, ale jaký dopad to má na ty, co jsou doma ale opravdu SAMI ?
Takže náš 13-letý puberťák zůstal doma v počátcích karantény sám / naštěstí máme psa /, já i manžel jsme normálně dál chodili do práce a babička, kterou chodí navštěvovat a případně k ní na oběd, byla najednou také "mimo" dosah. škola rozjížděla výuku, začali poměrně brzy a dítě se v tom tedy pěkně plácalo - jak si hlídat, sledovat termíny apod... Já přišla z práce, dovlekla nákup / puberťáka jsem do obchodu ze začátku neposílala, bylo i zakázané /, šla případně se psem / můj relax/, vařila, kontrolovala školu... No , padala jsem na hubu a syn opravdu nezvládal. Nějak se ustálilo a já dostala konečně částečný "home office", úplně jsem viděla, jak puberťák ožil, že není furt sám ~;) .... Měli jsme větší klid na moji práci, jeho školu a ještě zvládali i domácnost, pěkně společně. Jenomže to trvalo měsíc a opět do starých kolejí. Je sám, za babičkou jsme ho tedy pustili až teď v poslední době, ale kamarádi příliš nefungují...zřejmě i oni se dostali do takové jakoby smyčky, že se nenavštěvují...~7~ Začal mu jeden sportovní kroužek, tak hurá !

Vidím na něm ale, že tu školu / a klidně řeknu i řád, pravidelnost a jistoty / prostě potřebuje - chybí mu to. A můj názor je, že učení on-line NIKDY nemůže nahradit kontakt z očí do očí ~;)Prostě něco jiného je učitele vidět mluvit naživo a něco jiného na skypu... Mě také chybí objetí s kamarádkou, která je momentálně zavřená za hranicemi a nemůžeme se vidět... A ano, telefonujeme si, ale já ji prostě potřebuji VIDĚT...~s~

Tohle období pro něj nebylo vůbec jednoduché a doufám, že o prázdninách se vrátí do normálu, ať může navázat tam, kde přestalo....

Co si myslíte vy, kde je domácnost o jednom dítěti ? Prožívali jste podobně ?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.