| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod jako radost a zrození Ženy

Ahoj Magdo, nemluvila jsem o Krči, ale svou poznámku jsem myslela všeobecně. Když máme fakultní nemocnici A a fakultní nemocnici B se soukromými anesteziology, tak proč v nemocnici A má žena epidurál zdarma a v nemocnici B za něj platí? Ačkoli obě řádně platí pojištění a rodí za stejných bolestí ve stejných podmínkách? Nemyslím si, že bych byla nějak obzvlášť levicově orientována, naopak bych uvítala, aby už konečně někdo definoval, co se ve zdravotnictví má platit ze společného a co si zacvaká každý sám, případně jaké výhody by vznikly z event. připojištění. Ale než se tak stane, tak by měly platit rovné podmínky pro všechny. Ale je to čistě můj názor.

A druhá věc - nijak nezpochybňuji práci anesteziologů, naopak je obdivuji. Naše vrchní po mne chtěla, abych si udělala specializaci, jejíž součástí by byla i praxe anesteziologické sestry na sále. Odmítla jsem - ne, že bych byla tak hloupá a nedokázala bych do sebe našrotit teorii, ale na sále nebo na ARO bych se cítila velice nejistě a to není nejlepší předpoklad pro kvalitní práci. Prostě obdivuji všechny, kdo tam pracují, protože já na to nemám. A peníze nikomu nezávidím, považuji je za nutnou, ale nijak přehnaně důležitou, součást života. Jako sestra nemám kdovíjak vysoký plat a přesto celý svůj třináctý plat každoročně rozdávám na různé nadace a dobročinné akce a podobně. Prostě mi není jasné, proč by mi měli platit za třináct měsíců, když pracuji jen dvanáct... Tolik tedy k té poznámce o závisti.

Tvrzení, která autorovi článku (myslíte tím oba články od pana Marka?) připisujete, jsem nikde nenašla. Aspoň ne v takové podobě, v jaké jste je napsala Vy. Mluvil nikoli o vnucování, ale nabízení EA a netvrdil, že EA způsobuje náchylnost, ale že to naznačují studie prenatálních psychologů. Myslím, že mezi tím jak to napsal pan Marek a jak to prezentujete Vy je vcelku rozdíl. Tím nechci říct, že s ním souhlasím, aspoň v těchto bodech ne. Jenže když Markovy články označujete za demagogické (21.3.), tím spíš by jste se měla snažit, aby jste jeho tvrzení nezkreslovala.

Zdraví Sylvie

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.