| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kroniko,
zrovna je tohle téma u nás na tapetě. Dcera se v létě sestěhovala s přítelem do podnájmu a syn se bude stěhovat s přítelkyní do podnájmu teď v únoru. Zůstaneme s manželem ve velkém domě sami.Dům jsme kupovali dvougenerační,který jde předělat i na další třetí menší bytovou jednotku. Brala jsem to jako pro sichr. Ne,že bych chtěla s mladými bydlet,ale kdyby to jinak nešlo,tak se pohodlně všichni vejdeme. Ideální je,ale myslím,když mladí bydlí sami. Dcera mi zrovna teď v týdnu říkala,že zvažují jestli si nevzít něco na hypotéku,že,když platí pronájem,tak můžou platit hypo. Přiznám se,že mi jejich uvažování přišlo trochu odvážné. Já asi nejsem takový střelec a vím,co to obnáší platit hypotéku a uvázat se na 20 let. Byť samozřejmě hodnota domu výrazně vzrostla. Jen,že jsou mladí,budou třeba chtít časem rodinu a mít na krku tu hypotéku je závazek. Je to jejich rozhodnutí, já jim do toho kecat nebudu.
Je to těžké rozhodnutí,když hodnota realit roste pořád nahoru a oni mají život před sebou. Pokud se rozhodnou vzít si hypotéku,tak budou šetřit na všem. My to máme s manželem opačně. Nejdřív jsme si i s dětmi užili a potom,když už jsem měla děti starší jsme si vzali hypotéku. Která varianta je lepší neumím posoudit. Každopádně hypotéka je prostě koule na noze.
U vás nejde,že si vezmete hypotéku na sebe s manželem? Syn může bydlet u vás a z ušetřených peněz za pronájem platit hypotéku a pomalinku rekonstruovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.