Přidat odpověď
Poradím jen na záněty močového měchýře - preventivně kapky-tinkturu z lichořeřišnice + urologické čaje (třeba od Lerosu anebo míchané z bylinkárny). U seniora se mi osvědčil tenhle: https://www.kouzlo-bylin.cz/bylinny-caj-proti-hnisu-v-ledvinach.html
Zkusila bych kontaktovat poradnu paní Podhorné (Naděje-byliny), umí doporučit léčbu pro konkrétního člověka na jeho potíže. Anebo rovnou objednat tohle:
https://nadeje-byliny.eu/zenske-organy/180-doplnek-z-bylin-pri-zanetlivych-onemocnenich-zenskych-organu-8594055101703.html
Jinak záněty močových cest bývají u seniorů víc než běžné, souvisí to s celkovým stavem a inkontinencí. Podmínkou úspěšné léčby je být v suchu, oni ve vyšším věku často ani necítí, že se tam dole něco stalo. Při potížích s močákem lépe působí suché teplo než sedací koupele. A mít nohy v teple - vlněné ponožky, ohřívací botu, když déle sedí doma třeba u TV.
Po dobrání ATB brát něco volně prodejného na imunitu a probiotika, vitamíny. Dbát na pitný režim - senioři mají sníženou potřebu pít, anebo zapomínají pít. Třeba postavit na linku ráno lahev vody a do večera by měla být prázdná, nějak zařídit, aby si na to vzpomněla, že se má během dne napít (upomínka v mobilu).
U bylinkových čajů je potřeba dát pozor na jednu věc - při dlouhodobém užívání tělo přestává reagovat na účinnou látku, jako kdyby si na ni zvyklo. Takže buď udělat pauzu na několik týdnů anebo měnit složení bylinné směsi. Uro čajů je na trhu několik druhů, neměl by to být problém.
Předchozí